PARTNER PORTALU
  • BGK

Oni widzą już koniec rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz

  • parlamentary.pl    23 sierpnia 2016 - 12:30
Oni widzą już koniec rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot. um.warszawa.pl/R.Motyl)

• Czy reprywatyzacja będzie ostatnim tematem, którym Hanna Gronkiewicz-Waltz zajmuje się jako prezydent Warszawy?
• Komentatorzy i politycy wieszczą koniec samorządowej kariery Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Stanisław Tyszka z Kukiz'15 w internetowych wpisach zastanawia się, dlaczego przez x lat nie udało się wypracować w Polsce ustawy reprywatyzacyjnej. Polityk podkreśla też, że "po 27 latach przekrętów na tzw. reprywatyzacji (świat cywilizowany mówi o restytucji własności) mamy 5 minut dyskusji, bo partiom się opłaca".

Włodzimierz Czarzasty, lider SLD jest zdania, że reprywatyzacja będzie ostatnim tematem, którym Hanna Gronkiewicz-Waltz zajmuje się jako prezydent Warszawy. Ironicznie swój wpis w sieci o temacie zobrazował zdjęciem księżyca nad Pałacem Kultury i Nauki.

Pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz widzi w sprawie kolejną polityczną zawieruchę. Sugeruje też, co zrobi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 Platforma w zamieszaniu stara się zachować twarz. Małgorzata Kidawa-Błońska zwraca uwagę, by zapoznać się ze stroną ratusza w całym sporze.

 - Już w 2009 roku Rada m.st. Warszawy na wniosek Prezydenta m.st. Warszawy wprowadziła rozwiązania prawne, które pomagają lokatorom reprywatyzowanych kamienic. Dotyczą one m.in. zwolnienia z konieczności spełnienia kryterium metrażowego oraz zwiększenia kryterium dochodowego w stosunku do innych mieszkańców ubiegających się o najem lokalu - pisze na swoją obronę miasto.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz zarządza przygotowanie Białej Księgi warszawskiej reprywatyzacji, w której opisujemy szczegółowo podstawy prawne, procedury, podajemy adresy i lata, w których zwroty następowały. Księga jest ogólnodostępna, można ją znaleźć na stronach Urzędu m.st. Warszawy - piszą dalej.

Więcej na parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.