PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole, Komenda Główna Policji: Jan Lach został zastępcą komendanta głównego ds. prewencji i ruchu drogowego

  • PAP/AT    26 stycznia 2016 - 15:38
Opole, Komenda Główna Policji: Jan Lach został zastępcą komendanta głównego ds. prewencji i ruchu drogowego
Wicekomendant wojewódzki policji w Opolu insp. Jan Lach został zastępcą komendanta głównego ds. prewencji i ruchu drogowego (Jan Lach, fot.opole.policja.gov.pl)

• Jan Lach zastąpił Cezarego Popławskiego na stanowisku wicekomendanta głównego.
• Cezary Popławski zrezygnował ze stanowiska po informacjach, że rozpoczynał służbę w policji od pracy w ZOMO.
• Lach był pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Opolu.
Wicekomendant wojewódzki policji w Opolu insp. Jan Lach został zastępcą komendanta głównego ds. prewencji i ruchu drogowego. 26 stycznia odbyła się uroczystość wprowadzenia go do komendy głównej - poinformował p.o. rzecznika KGP mł. insp. Marcin Szyndler.

Insp. Lach zastąpił na stanowisku wicekomendanta głównego, nadinsp. Cezarego Popławskiego, który zrezygnował po informacjach, że rozpoczynał służbę w policji od pracy w ZOMO. Jak podała w poniedziałek KGP, Popławski swoją decyzję umotywował "ważnymi względami osobistymi".

Według informacji ujawnionych w zeszłym tygodniu przez RMF FM Popławski rozpoczynał swoją służbę w policji od pracy w ZOMO. Jak podawano, sam Popławski twierdzi, że do ZOMO trafił w 1987 roku i reprezentował jednostkę jedynie w zawodach sportowych.

Czytaj tez: Komendant policji Zbigniew Pakuła odchodzi na emeryturę. Podwładni zaskoczeni

Jan Lach urodził się w 1965 roku. Ukończył Akademię Rolniczą w Krakowie. Służbę w policji pełni od 1991 roku. Trzy lata później ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Pracował m.in. jako naczelnik wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz zastępca komendanta powiatowego policji w Kędzierzynie-Koźlu. Komendant powiatowy policji w Głubczycach oraz w Strzelcach Opolskich, a następnie komendant miejski policji w Opolu.

W ostatnim czasie Lach był pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Opolu. W maju 2013 roku przez około trzy miesiące pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Opolu, po odwołaniu z tego stanowiska nadinsp. Leszka Marca.

Zastępcami szefa KGP są także: mł. insp. Andrzej Szymczyk, odpowiadający za sprawy kryminalne, oraz insp. Helena Michalak - nadzorująca pion logistyki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.