PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie. 5,6 mln zł od samorządu na nowe miejsce w żłobkach

  • PAP/KDS    12 marca 2018 - 13:14
Opolskie. 5,6 mln zł od samorządu na nowe miejsce w żłobkach
Samorząd woj. opolskiego na nowe miejsca opieki dla dzieci do lat 6. wyda 5,6 mln zł. (fot.shutterstock.com)

Ponad 270 nowych miejsc dla najmłodszych powstanie w niepublicznych żłobkach i miejscach opieki dla dzieci do lat 6 dzięki dofinansowaniu urzędu marszałkowskiego, które wyda na ten cel 5,6 mln złotych.
Jak poinformowała Katarzyna Kowanacka z podległego samorządowi wojewódzkiemu Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, pieniądze na dofinansowanie projektów, dzięki którym powstanie 269 miejsc w żłobkach i 25 miejsc opieki dla dzieci do lat sześciu, pochodzą ze środków unijnych i wpisują się w realizowany na terenie województwa program "Opolskie dla rodziny".

Wykonawców projektu wybrał zarząd województwa w wyniku ogłoszonego w listopadzie ub. roku i zakończonego właśnie naboru na tzw. infrastrukturę usług społecznych. Całkowity koszt przyjętych przez zarząd województwa projektów to 14 mln złotych.

Czytaj więcej: Elżbieta Rafalska rozważa zmiany w programie "Maluch plus". 

- Dzięki wsparciu ze strony województwa, utworzone, doposażone czy rozbudowane zostaną żłobki w Niemodlinie, Kluczborku, Zębowicach, Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Polskiej Cerekwi czy Kadłubie Wolnym - wylicza dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

O dofinansowanie w ramach rozstrzygniętego właśnie naboru mogli starać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w woj. opolskim. Był to już drugi nabór na ten cel w latach 2014-2020. Ogłoszenie go było możliwe, bo w poprzednim, przeprowadzonym w maju, a rozstrzygniętym w sierpniu ub. roku, nie wykorzystano pełnej puli pieniędzy.

W pierwszym naborze zarząd województwa przyjął do realizacji osiem projektów o łącznej wartości przekraczającej 8 mln złotych, na które przeznaczono 4,2 mln zł dofinansowania. Według wyliczeń OCRG, po zakończeniu obydwu projektów, w województwie pojawi się prawie 500 nowych miejsc opieki dla najmłodszych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.