PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: PiS przedstawił koordynatorów ds. wyborów samorządowych

  • PAP/MN    20 września 2017 - 14:42
Opolskie: PiS przedstawił koordynatorów ds. wyborów samorządowych
Liczymy na dobry wynik wyborczy, a to wymaga konsekwentnej pracy - powiedział koordynator wojewódzki partii, poseł Bartłomiej Stawiarski. (fot. PTWP)

W Brzegu przedstawiono koordynatorów ds. wyborów samorządowych na szczeblu powiatu i gmin z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
"Liczymy na dobry wynik wyborczy, a to wymaga konsekwentnej pracy" - powiedział koordynator wojewódzki partii, poseł Bartłomiej Stawiarski.

"Mamy już skompletowane zespoły, które będą odpowiedzialne za wybory samorządowe w dwóch powiatach: brzeskim, który dzisiaj zaprezentowałem i nyskim. Tam są już wyznaczeni koordynatorzy na szczeblu powiatu i gminy, którzy pomogą zarówno przy wyborze odpowiednich kandydatów na poszczególne listy, ale też zajmą się stroną administracyjną wyborów i pracami przy samej kampanii. Mamy możliwość uzyskania lepszego wyniku niż ostatnio i zamierzam ten potencjał wykorzystać m.in. dzięki odpowiedniej organizacji kampanii" - powiedział Stawiarski.

Według posła w nadchodzących wyborach liczba radnych Zjednoczonej Prawicy w sejmiku wojewódzkim może wzrosnąć z 5 do 9. Parlamentarzysta liczy także na wygraną w kilku największych miastach regionu. "Nie wiemy jeszcze, kto będzie kandydatem w Opolu, choć chciałbym żeby był to człowiek z PiS. Mamy realne szanse na zwycięstwo w kilku powiatach, ale wiadomo, że będzie nam trudno tam, gdzie żyją duże skupiska mniejszości niemieckiej. Mimo to, zamierzamy zaproponować wyborcom kandydatów w maksymalnej liczbie gmin, także tych uznawanych za mniejszościowe" - podkreślił poseł Stawiarski.

Stawiarski zapowiedział, że co tydzień będzie prezentowany kolejny komitet powiatowy. "Zdarza się, że niektórzy uważają, że od wyborów dzieli nas ponad rok i nie ma jeszcze powodów do pośpiechu, ale chcemy przygotować dobry program z dobrymi ludźmi, a to wymaga czasu i pracy" - powiedział poseł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.