PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Radny wojewódzki z zarzutami prokuratorskimi

  • PAP/JS    17 stycznia 2017 - 15:11
Opolskie: Radny wojewódzki z zarzutami prokuratorskimi
Podejrzany nie przyznaje się do winy. Za zarzucane mu czyny grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. (fot. pixabay.com)

Radnemu sejmiku województwa opolskiego Bogdanowi W. prokurator przedstawił dziesięć zarzutów, za które grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - poinformował Sebastian Litwin z Prokuratury Rejonowej w Nysie.
Sprawa dotyczy czasów, gdy Bogdan W. pełnił funkcję burmistrza Paczkowa. Zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu, przez kilka lat podejrzany zaniechał pobierania podatków z niektórych nieruchomości. Miał też dopuścić się sprzedaży lokalu po zaniżonej cenie. Straty gminy z tego powodu wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Bogdan W. jest jedynym radnym, który dostał się w ostatnich wyborach do sejmiku województwa opolskiego z list SLD. Obecnie jest członkiem klubu PSL. Rzecznik wojewódzki ludowców Kamil Goździk, pytany o stanowisko, poinformował, że nie przewiduje zmian w klubie i że obowiązuje domniemanie niewinności podejrzanego. Od początku roku Bogdan W. jest prezesem samorządowej Agencji Rozwoju Nysy. Podejrzany nie przyznaje się do winy. Za zarzucane mu czyny grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.