PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie, wichury: Zniszczone domy, uszkodzone samochody i prak prądu

  • PAP/AT    6 października 2017 - 07:23
Opolskie, wichury: Zniszczone domy, uszkodzone samochody i prak prądu
Wiatr łamie konary drzew i przewraca tablice reklamowe i uszkadza auta (fot.pixabay.com)

Kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu, zniszczony dom, kilka samochodów uszkodzonych przez spadające konary drzew - to skutki orkanu Ksawery na terenie województwa opolskiego.
Według informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu z powodu wichury na terenie województwa pozbawionych prądu jest ponad 32 tysiące odbiorców. Wiatr łamie konary drzew i przewraca tablice reklamowe.

W Pawłowie wiatr zepchnął z drogi do rowu osobowego busa, którego kierowca odniósł obrażenia. W okolicy Bierdzan kierujący samochodem wjechał w powalone drzewo. W Lipowej zawalił się budynek mieszkalny, na który przewróciło się drzewo. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. W Starościnie drzewo spadło na dwa samochody osobowe. W Opolu wiatr uszkodził garaż. Poza stratami materialnymi do tej pory WCZK nie odebrał żadnego sygnału o osobach bezpośrednio poszkodowanych przez orkan.

Strażacy w województwie przyjęli blisko trzysta zgłoszeń związanych z warunkami atmosferycznymi. Służby ratownicze zalecają szczególną ostrożność kierowcom podczas jazdy drogami, przy których rosną drzewa mogące w każdej chwili zatarasować jezdnię.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.