PARTNER PORTALU
  • BGK

Ordynacja wyborcza. Poseł Piotr Liroy-Marzec i bezpartyjni zajmą stanowisko wobec propozycji PiS

  • GP    28 listopada 2017 - 08:05
Ordynacja wyborcza. Poseł Piotr Liroy-Marzec i bezpartyjni zajmą stanowisko wobec propozycji PiS
Poseł Liroy jest jednym z najaktywniejszych posłów VIII kadencji, choć po konflikcie z Pawłem Kukizem jest pozbawiony zaplecza parlamentarnego. (fot.:youtube.com)

W środę (29 listopada) kolejne środowisko wypowie się o ordynacji wyborczej PiS. Obok posła Liroya w Sejmie pojawią się prezydenci polskich miast - Piotr Krzystek, prezydent Szczecina,
Robert Raczyński, prezydent Lubina i Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.
Poseł na Sejm Piotr Liroy-Marzec oraz szereg samorządowców zwołało na środę (29 listopada) spotkanie w Sejmie. O godzinie 14. polityk w towarzystwie swojego zaplecza polityczno-samorządowego zaprezentuje opinii publicznej ocenę nowelizacji kodeksu wyborczego, którą proponuje PiS.

W konferencji obok byłego posła Kukiz'15 mają wziąć udział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina,
Robert Raczyński, prezydent Lubina, Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry oraz działacze ruchu bezpartyjni Patryk Hałaczkiewicz (Ruch JOW, koordynator krajowy Bezpartyjnych) oraz Łukasz Mejza, radny województwa lubuskiego (rzecznik prasowy Bezpartyjnych).

Udział zapowiedzieli także Maciej Maciejowski, wiceprezes Stowarzyszenia Skuteczni oraz Adam Gizicki, prezes Stowarzyszenia Niepokonani.

Czytaj też: Opozycja weźmie największe miasta?

Ordynacja wyborcza jest w Sejmie i jest obiektem pierwszych prac parlamentarnych. Według projektodawców z PiS zasady ordynacji muszą być zmienione po nieprawidłowościach, jakie miały miejsce w 2014 roku. Opozycja uważa, że PiS - zmieniając na rok przed wyborami zasady - ingeruje w "reguły gry" dla własnych, doraźnych korzyści politycznych. Byłe środowisko posła Liroya-Marca jest bardzo sceptyczne wobec zmian. Kukiz'15 apeluje do prezydenta o weto. Pojawiło się nawet głosy, by Andrzej Duda rozpisał referendum ws. ordynacji.

Prezydent patrzy na prace w Sejmie

Andrzej Duda w niedzielę (26 listopada) odnosił się do propozycji zmian w Kodeksie wyborczym.

- Nie dyskutowałbym o kwestii referendum, natomiast trzeba się oczywiście przyglądać pracom, które toczą się nad tym projektem ustawy - mówił Andrzej Duda w TVN 24 w niedzielę. - Podkreślam to bardzo mocno, bo prace nad tym projektem ustawy cały czas trwają - to nie jest jeszcze ustawa, to jest dopiero projekt ustawy.

Prezydent powiedział, że słyszał już dziesiątki wypowiedzi w różnych sprawach, które było katastroficzne, a potem się okazało, że nic się nie działo.

- Przypomnę, że Platforma Obywatelska wieszczyła po wprowadzeniu programu 500+, że zawali się budżet, a potem się okazało, że nie tylko się nie zawalił, ale w dodatku jest w nim więcej pieniędzy niż wcześniej przewidywano - mówił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Aaaaa, 2017-11-29 03:46:09

    Brawo Liroy. Jesli poprzesz bezpartyjnych to ja na nich zaglosuje.