PARTNER PORTALU
  • BGK

Orkan Ksawery: Enea przywróciła prąd już do 300-tys. odbiorców

  • PAP/KDS    6 października 2017 - 10:30
Orkan Ksawery: Enea przywróciła prąd już do 300-tys. odbiorców
Najtrudniejsza sytuacja jest nadal w województwie lubuskim, gdzie problemy z zasilaniem występują w ponad 1300 miejscowościach (fot. pixabay.com)

Już 300 tys. odbiorcom udało się przywrócić prąd - poinformowała w piątek przed godz. 10 Enea Operator. Spółka cały czas pracuje nad usunięciem awarii spowodowanych przez orkan Ksawery. Wiadomo, że tylko w 1,2 tys. miejscowościach w Wielkopolsce występują problemy z prądem spowodowane wichurami.
Jak podała w piątkowym (06.10) komunikacie Enea, w akcji biorą udział wszystkie ekipy działające na obszarze dotkniętym przez kataklizm, wykorzystując dostępny sprzęt i wsparcie techniczne.

Danuta Tabaka, rzeczniczka Enea Operator, zapewniła, że ekipy naprawcze cały czas pracują nad przywróceniem dostaw energii elektrycznej. Podkreśliła, że w akcji biorą udział wszystkie ekipy działające na terenie dotkniętym przez kataklizm.

W krytycznym momencie na terenie obsługiwanym przez spółkę bez napięcia było ponad 600 tysięcy odbiorców, ale napięcie zostało już przywrócone do ponad 300 tysięcy z nich.

Zasilanie przywrócono do ponad 1 000 miejscowości objętych awariami. Jeszcze kilkanaście godzin temu bez napięcia było 48 linii 110 kV oraz 796 linii średniego napięcia. Wyłączonych było ponad 14 800 stacji transformujących średnie napięcie na niskie, a awarie objęły ponad 3 800 miejscowości - wskazano w komunikacie. Obecnie bez zasilania są 23 linie wysokiego napięcia, 560 linii średniego napięcia, ponad 8 600 stacji średniego napięcia na niskie.

Najtrudniejsza sytuacja jest nadal w województwie lubuskim, gdzie problemy z zasilaniem występują w ponad 1300 miejscowościach. - W Wielkopolsce awarie występują w 1200 miejscowościach, głównie na południu regionu, w okolicach Leszna, a także Opalenicy, Szamotuł i Wrześni. W województwie zachodniopomorskim problemy z dostawami energii elektrycznej występują w 150 miejscowościach, szczególnie w okolicach Stargardu - poinformowano. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Katan, 2017-10-30 20:44:13

    Kiedys mialem spore problemy z ciaglascia dostawy energii elektrycznej ale odkad przeszedlem do operatora Axpo to juz nie musze sie tym przejmowac. Dodatkowo place nizsze rachunki ;)