PARTNER PORTALU
  • BGK

Osiem komitetów zarejestrowało listy kandydatów do Sejmu

  • PAP    31 sierpnia 2011 - 10:06
Osiem komitetów zarejestrowało listy kandydatów do Sejmu

Osiem komitetów wyborczych zarejestrowało swoje listy kandydatów do Sejmu w Okręgowej Komisji Wyborczej nr 8 w Zielonej Górze, która obejmuje całe województwo lubuskiego. O 12 mandatów poselskich w tym regionie powalczą 184 osoby.
W lubuskim okręgu listy do Sejmu zarejestrowały komitety wyborcze: PO, PiS, SLD, PSL, PJN, Ruchu Palikota, Nowa Prawica Janusza Korwin- Mikke i Polska Partia Pracy - Sierpień 80.

Przed północą do komisji zgłosili się przedstawiciele KW Prawica jednak ich lista nie została zarejestrowana - poinformował dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze Stanisław Blonkowski.

- Komisja podjęła uchwałę o odmowie rejestracji przedłożonej listy kandydatów, gdyż do godziny 24 komitet ten nie uzyskał z PKW zaświadczenia uprawniającego do zgłaszania list bez poparcia podpisami wyborców ani nie przedłożył list z wymaganą liczbą 5 tys. podpisów - powiedział PAP Blonkowski.

Jedynką na liście PO jest przewodnicząca partii w regionie, poseł Bożenna Bukiewicz, liście PiS przewodzi szef ugrupowania w Lubuskiem poseł Marek Ast.

Liderem listy Sojuszu jest wiceprzewodniczący lubuskiego SLD poseł Jan Kochanowski, a PSL-u minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

Lubuską listę kandydatów PJN otwiera Robert Kuraszkiewicz, a kandydatem nr 1 Ruchu Palikota jest w tym regionie Maciej Mroczek. Na czele listy PPP - Sierpień 80 jest Leon Żero, a listy Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke Rafał Zapadka.

W województwie lubuskim uprawnionych do głosowania jest ok. 810 tys. osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.