PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wielkopolski: Jakub Szczurek odwołany z funkcji wiceprezydenta miasta

  • aw/PAP    12 lutego 2018 - 13:37
Ostrów Wielkopolski: Jakub Szczurek odwołany z funkcji wiceprezydenta miasta
Zmiany w ratuszu Ostrowa (fot.commons.wikimedia.org/Tobiii)

Jakub Szczurek został odwołany z funkcji wiceprezydenta Ostrowa Wlkp. Decyzję podjęła prezydent miasta Beata Klimek po tym, gdy odrzucony został wniosek w sprawie unijnego dofinansowania do budowy odnawialnych źródeł energii dla 500 mieszkańców Ostrowa Wlkp.
  • Wniosek pn. "Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski" nie przeszedł oceny formalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
  • Jak poinformowała prezydent Ostrowa Wlkp. okazało się, że wniosek w formie elektronicznej nie zawierał pełnej dokumentacji, która w komplecie została złożona tylko w formie papierowej.
  • Nadzór nad realizacją sprawował wiceprezydent Jakub Szczurek.

"Wiceprezydent został odwołany z zajmowanego stanowiska, natomiast naczelnik wydziału spraw komunalnych otrzymał naganę" - poinformowała prezydent Beata Klimek.

Dodała, że od siebie i od swoich współpracowników oczekuje pełnego zaangażowania i odpowiedzialności za powierzone zadania, szczególnie wtedy, jeśli dotyczy to projektu z udziałem mieszkańców.

Klimek stwierdziła, że ludzie popełniają błędy, ale - jak podkreśliła - dla niej "to był bardzo ważny projekt, bo z udziałem mieszkańców". Zaznaczyła, że konsekwencje musiały zostać wyciągnięte.

W projekcie wzięło udział łącznie 500 mieszkańców Ostrowa Wlkp., którzy za pośrednictwem urzędu miasta złożyli wnioski i mogli ubiegać się o zamontowanie kotłów na biomasę, kolektorów słonecznych, czy paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych.

W ramach projektu mogli otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych do 85 procent poniesionych kosztów. "Chodziło o dofinansowanie w łącznej kwocie kilku milionów złotych" - wyjaśniła Klimek.

Prezydent miasta zapewniła, że w przypadku pojawienia się możliwości aplikowania o fundusze unijne w tym zakresie urząd przygotuje nowy wniosek.

Klimek zdecydowała też, że do końca kadencji nie przewiduje powołania na funkcję zastępcy prezydenta nowej osoby.

Jakub Szczurek pełnił urząd zastępcy prezydenta miasta od 1 grudnia 2016 roku. Wcześniej był dyrektorem ds. technicznych Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wlkp. (PAP)

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.