PARTNER PORTALU
  • BGK

Oświadczenia majątkowe posła Stanisława Gawłowskiego zostaną skontrolowane

  • PAP/AT    1 lutego 2018 - 09:38
Oświadczenia majątkowe posła Stanisława Gawłowskiego zostaną skontrolowane
CBA sprawdzi oświadczenia majątkowe Stanisława Gawłowskiego z ostatnich 5 lat (fot.cba.gov.pl)

Centralne Biuro Antykorupcyjne podejmie analizę przedkontrolną oświadczeń majątkowych posła PO Stanisława Gawłowskiego. Kontrolowane mają być oświadczenia z pięciu ostatnich lat - 2013-17.
Centralne Biuro Antykorupcyjne na wniosek prokuratury podejmie analizę przedkontrolną oświadczeń majątkowych posła PO Stanisława Gawłowskiego.

Analiza poprzedza kontrolę oświadczeń. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kontrolowane mają być jego oświadczenia z pięciu ostatnich lat - 2013-17.

Czytaj też: Stanisław Gawłowski nielegalnie finansował kampanię wyborczą?

23 stycznia Gawłowski, zachodniopomorski poseł PO i sekretarz generalny Platformy, poinformował, że zrzekł się immunitetu. Przekonywał, że stawiane mu przez prokuraturę zarzuty, są "w całości bezpodstawne". Jestem niewinny - oświadczył polityk Platformy. Jego pismo w tej sprawie skierowane zostanie do sejmowej komisji regulaminowej, by wydała opinię, czy jest ono poprawne pod względem formalnym.

Prokuratura zamierza postawić Gawłowskiemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym z okresu, gdy pełnił funkcję sekretarza stanu w ministerstwie środowiska, w rządach PO-PSL. Wystąpiła do marszałka Sejmu o zgodę na postawienie zarzutów, zatrzymanie i aresztowanie posła.

W grudniu funkcjonariusze CBA przeszukali warszawskie mieszkanie Gawłowskiego, a dzień później jego dom w Koszalinie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.