PARTNER PORTALU
  • BGK

Oszuści wyłudzają pieniądze od ośrodków pomocy społecznej

  • MN    18 sierpnia 2017 - 16:38
Oszuści wyłudzają pieniądze od ośrodków pomocy społecznej
Osoby, które dzwonią i nakłaniają do obowiązkowych szkoleń, to oszuści - przestrzega MRPiPS. (fot. PTWP)

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przestrzega przed osobami, które zgłaszają się ostatnio telefonicznie do ośrodków pomocy społecznej i wzywają do rzekomo obligatoryjnego udziału w płatnych szkoleniach. To próba wyłudzenia pieniędzy.
Resort rodziny informuje, że w ostatnim czasie do niektórych ośrodków pomocy społecznej zgłaszają się osoby podszywające się pod pracowników nadzorujących te jednostki i powołujące się przy tym na inspektorów z MRPiPS. Inspektorzy mieli rzekomo stwierdzić brak wymaganych szkoleń np. z zakresu „ Teorie procedur i bezpieczeństwa” u pracowników ośrodków.

Osoby dzwoniące do ośrodków pomocy społecznej ostrzegają przed konsekwencjami służbowymi za nieukończenie szkolenia i podają, że w związku z tym, że termin szkoleń z dofinansowaniem minął, teraz za udział w obligatoryjnym szkoleniu w nowym terminie należy zapłacić więcej.

Ministerstwo rodziny przestrzega, że wszystkie te informacje są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Sprawy takie należy niezwłocznie zgłaszać na policję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.