PARTNER PORTALU
 • BGK

Otwock: Referendum nieważne. Zbigniew Szczepaniak nadal prezydentem

 • AT    12 grudnia 2016 - 07:53
Otwock: Referendum nieważne. Zbigniew Szczepaniak nadal prezydentem
Referendum w Otwocku jest nieważne (fot.fotolia)

• Są wyniki referendum ws. odwołania prezydenta Otwocka.
• Zbigniew Szczepaniak pozostanie prezydentem.
• W referendum wzięło udział mniej niż 25 proc. wyborców.
W niedzielnym (11 grudnia) referendum w sprawie odwołania prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka wzięło udział mniej niż 25 proc. mieszkańców. Wstępne wyniki głosów, mówią, że zagłosowało ok 4,5 tys. - tym samym referendum w Otwocku jest nieważne. Zbigniew Szczepaniak pozostanie prezydentem Otwocka.

Zgodnie z ustawą by odwołać włodarza potrzeba by 3/5 wyborców, którzy brali udział w wyborach, czyli 8676 oddanych głosów.

O referendum odwoławcze zabiegali radni radni, którzy krytykowali prezydenta niemal od początku kadencji, swoją oceną jego pracy wyrazili nie udzielają mu absolutorium.

– Od początku kadencji radni manipulują informacjami, które mają przedstawić mnie w negatywnym świetle – bronił się Zbigniew Szczepaniak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • nieszczęśliwy , 2016-12-17 09:27:08

  Pani Szczęśliwa chyba nie dość często zostaje dotknięta niedogodnościami tego martwego, nieudolnie zarządzanego miasta. Mieszkańcy takiego Józefowa, z którymi rozmawiam, też mają dosyć pana Kruszewskiego ale jedno przyznają uczciwie- co dla miasta zrobił to zrobił i zrobił to dobrze. A u nas? Kostka... w Małpim Gaju do wymiany od lat, położyli jakiś badziew który zmurszał po roku. Kto jest właścicielem firmy która kładła kostkę? Poszukajcie. A mydlenie oczu mieszkańcom ścieżkami rowerowymi budowanym w kawałkach? A bubel w postaci pierwszej siłowni na świeżym powietrzu w parku? A pozwolenia na budowę domów w lesie koło stadionu to kto wydaje albo zatwierdza? Klika. Dobre miejsca dla znajomych królika. Spróbujcie poprosić o wydanie takiego pozwolenia . Tu działa niestety zbiorowe myślenie, jakże typowo polskie: jak był tyle lat to niech zostanie. A nowy? Nakradnie tylko i tyle. Klika i kolesie. Pan Brodowskie prezesem OZEC, koledzy w zarządach otwockich firm. Żygać się chce.  rozwiń
 • Kris, 2016-12-13 09:27:12

  Do Szczesliwa: W tym mieście niczego nie zrobiono i właśnie młodzi radni chcą by wreszcie coś zrobiono, PiS nie ma większości w RM. Proszę się nie opierać na łgarstwach i fantastycznych opowieściach strony prezydenckiej.
 • Szczesliwa, 2016-12-12 14:01:40

  Bardzo cieszę sie , że referendum upadlo , może wreszcie wszyscy zaczną dla dobra Otwocka wspolpracowac. 13 radnych większość z PIS zachowuje sie karygodnie, nie wiem kto ich wybrał ,kiedy od początku tylko maca i przeszkadzają zamiast wspólnie coś dla naszego dobra zrobić. Dziwię się , że mlodz...i ludzie w Radzie miasta zachowują się jak starzy wyjadaczy. Mam nadzieje ze za 2 lata w naszym mieście PiS nie przejmie wlaczy i nie rozwali tego co do tej pory zdobiono  rozwiń