PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki: dzika reprywatyzacja "była towarem eksportowym"

  • PAP/AH    29 września 2017 - 10:55
Patryk Jaki: dzika reprywatyzacja "była towarem eksportowym"
Patryk Jaki powiedział, że proceder dzikiej reprywatyzacji "był towarem eksportowym". (Fot. MS/Twitter)

Brat b. urzędnika ratusza Jakuba R., Adam, w okresie gdy następowała reprywatyzacja Marszałkowskiej 43, kupił na Florydzie 9 nieruchomości, wartych 2 mln dolarów. Z jednej z nich eksmitowano lokatorów - poinformował w piątek przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.
Jak dodał, komisja zwróciła się do MSZ o potwierdzenie ważności aktów notarialnych w sprawie tych nieruchomości. Podkreślił, że zostało to przez ministerstwo potwierdzone. Jaki poinformował, że z jednej z nieruchomości na Florydzie także eksmitowano lokatorów. Ocenił, że można więc powiedzieć, iż proceder dzikiej reprywatyzacji "był towarem eksportowym"; choć - jak zastrzegł - mógł to być też zbieg okoliczności.

Więcej: Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Jest decyzja ws. Marszałkowskiej 43

 

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji uchyliła w czwartek decyzję władz Warszawy z 2010 r. w sprawie nieruchomości Marszałkowska 43 - drugiej badanej przez komisję kamienicy z lokatorami.

Decyzję o przyznaniu praw do tej nieruchomości dwóm mieszkankom Francji w 2010 r. wydał Jakub R. (dziś podejrzany w sprawie reprywatyzacji Chmielnej 70; jest w areszcie). Odsprzedały one prawa i roszczenia bratu Jakuba R. Adamowi (którego reprezentował znany adwokat mec. Robert N., również podejrzany ws. Chmielnej 70; jest w areszcie). Adam R. sprzedał je obecnej właścicielce. Miasto wznowiło niedawno postępowanie w sprawie nieruchomości, wobec wątpliwości co do testamentu z lat 70. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • hawaje, 2017-10-03 17:09:14

    To wszystko "szkoła" Tuska. I do tego w "białych rękawiczkach".