PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki: Komisja weryfikacyjna dała Warszawie 5 mln zł

  • PAP/PSZ    4 stycznia 2018 - 12:10
Patryk Jaki: Komisja weryfikacyjna dała Warszawie 5 mln zł
Wyślemy jak najszybciej numer konta - deklaruje Patryk Jaki. (fot. Ministerstwo Sprawiedliwości / Twitter)

Działalność komisji weryfikacyjnej jest skuteczna, dzięki niej Warszawa ma 5 mln zł więcej - stwierdził szef komisji i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odnosząc się do pisma Andrzeja Waltza ws. zwrotu pieniędzy za kamienicę przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie.
Mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz - Andrzej Waltz wystosował pismo do komisji weryfikacyjnej, w którym prosi o wskazanie numeru konta bankowego, na który ma przelać pieniądze uzyskane w związku z reprywatyzacją kamienicy przy Noakowskiego 16.

"Dostaliśmy takie pismo. Nasza reakcja będzie formalna. Wyślemy jak najszybciej numer konta" - zaznaczył Jaki. Jak zaznaczył, "to pokazuje że działalność komisji weryfikacyjnej jest skuteczna; dzięki niej miasto ma 5 mln zł więcej".

"Siła argumentów w sprawie tej nieruchomości jest tak duża, że ciężko z nią polemizować. Jest taka ilość dokumentów, że nie ma żadnych wątpliwości, że kamienica została przejęta w wyniku przestępstwa po szamalcownictwie" - ocenił Jaki. "Jeszcze nie było takiej sytuacji w III RP. To precedens, żeby pieniądze, które mogły pochodzić z procederu przestępczego zostały zwrócone" - oznajmił szef komisji weryfikacyjnej.

Czytaj także: Jaki: Mafii reprywatyzacyjnej odebraliśmy majątek 0,5 mld zł

22 grudnia komisja weryfikacyjna uznała, że decyzja reprywatyzacyjna z 2003 r. ws. nieruchomości przy Noakowskiego 16, została podjęta z naruszeniem prawa. Komisja zobowiązała też beneficjentów reprywatyzacji do zwrotu równowartości nienależnego świadczenia w wysokości ponad 15 mln zł. Chodzi o nieruchomość, do której część praw nabył w 2003 r. m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Andrzej. Mąż szefowej ratusza miałby zwrócić ok. miliona złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.