PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki: Nie będę dzielił mieszkańców Warszawy na kategorie

  • PAP/AT    27 kwietnia 2018 - 09:12
Patryk Jaki: Nie będę dzielił mieszkańców Warszawy na kategorie
Wypowiedzi Trzaskowskiego sugerują, że w Warszawie są dwie kategorie ludzi - powiedział Jaki (Patryk Jaki, fot.facebook.com/PatrykJaki)

Jeśli zostanę prezydentem stolicy, nie będę dzielił mieszkańców Warszawy na żadne kategorie, a wszyscy warszawiacy będą mieli dokładnie takie same prawa - powiedział Patryk Jaki.
  • Rafał Trzaskowski (PO) sugeruje, że mieszkańcy Warszawy, którzy się w niej urodzili są lepsi - powiedział Jaki.
  • Moim zdaniem wszyscy, którzy związali swe losy ze stolicą mają prawo nazywać się warszawiakami - zaznaczył.
  • Dodał, że on nie będzie dzielił mieszkańców stolicy na kategorie.

Jaki - polityk Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy - został w czwartek zaprezentowany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jako kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Na piątkowym (27 kwietnia) porannym briefingu prasowym, Jaki powiedział, że "bardzo go zasmuciły" słowa kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

"Od pierwszego momentu, w którym (Trzaskowski) usłyszał, kto będzie jego kontrkandydatem, po pierwsze zaczął wielokrotnie podkreślać i chwalić się tym, że to on urodził się w Warszawie i z jakiegoś powodu jest lepszy, po drugie, zaczął mówić w sposób pogardliwy witamy w takim razie w Warszawie, mimo że bardzo dobrze wie, że prawie dekadę tutaj mieszkam" - powiedział Jaki.

Czytaj też: Oto kandydaci PiS na prezydentów wszystkich miast wojewódzkich

Według niego, wypowiedzi Trzaskowskiego sugerują, że w Warszawie są dwie kategorie ludzi. "Są ludzie, którzy urodzili się w Warszawie i są z jakiegoś powodu lepsi i są ludzie, którzy, tak jak ja i wielu mieszkańców, moich sąsiadów, którzy przyjechali z Podlasia, mieszkają tutaj 20 lat, założyli rodzinę, prowadzą firmy i z jakiegoś powodu mają być gorsi" - mówił Jaki.

Stwierdził, że musi stanąć w obronie tych wszystkich ludzi, którzy mieszkają w Warszawie, ale się w niej nie urodzili. "Moim zdaniem wszyscy ludzie, bez względu na to, czy urodzili się w Warszawie, czy związali swoje losy właśnie ze stołecznym miastem, mają prawo nazywać się warszawiakami. Rafał Trzaskowski nie musi ich uczyć, jak żyć w Warszawie" - powiedział Jaki.

Zadeklarował również, że jeśli zostanie prezydentem stolicy, nie będzie dzielił mieszkańców Warszawy "na żadne kategorie", a wszyscy warszawiacy będą mieli "dokładnie takie same prawa".

Po ogłoszeniu w czwartek kandydatury Jakiego, Trzaskowski zareagował zamieszczając na portalach społecznościach dwa krótkie filmy. "Witam w Warszawie, panie Patryku" - rozpoczął swój materiał Trzaskowski, który postawił też Jakiemu 11 pytań m.in. o wsparcie dla Parady Równości, programu in vitro i edukacji seksualnej, delegalizacja ONR, obniżki tzw. janosikowego i ustawę reprywatyzacyjną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.