PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki: Nie ma lepszych i gorszych warszawiaków

  • PAP/JRP    28 kwietnia 2018 - 14:42
Patryk Jaki: Nie ma lepszych i gorszych warszawiaków
"Nie ma znaczenia skąd pochodzisz. Warszawa powinna być miastem dla wszystkich" - powiedział Patryk Jaki. Fot. Facebook

"Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz" - przekonuje w opublikowanym przez siebie spocie kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Jako kandydat PO i Nowoczesnej wystartuje polityk Platformy Rafał Trzaskowski.

Po ogłoszeniu w czwartek kandydatury Jakiego, Trzaskowski zareagował zamieszczając na portalach społecznościach dwa krótkie filmy. "Witam w Warszawie, panie Patryku" - w ten sposób zwrócił się Trzaskowski do Jakiego w jednym z nich.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki odniósł się do tego w sobotę na Twitterze. "Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz. Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Prezydent Warszawy nie może nikogo wykluczać. Chcemy wolnej i przyjaznej dla wszystkich stolicy" - napisał Jaki. Swój wpis zakończył hasztagiem #CzaskoskiPrzepros.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zamieścił także krótki materiał filmowy. W spocie, na tle kolorowych widoków z Warszawy, pojawiają się czarno-białe zdjęcia Rafała Trzaskowskiego. "Kandydat Hanny Gronkiewicz-Waltz, Rafał Trzaskowski, wielokrotnie zasugerował, że tylko osoby, które urodziły się w stolicy są Warszawiakami. Podzielił stołecznych mieszkańców na lepszych i gorszych" - tymi słowami rozpoczyna się spot.

"Tymczasem Warszawa to też ludzie, którzy przyjechali tu studiować, założyć rodziny, ciężko pracują na sukces, są pełnoprawnymi obywatelami miasta, współtworząc jego niepowtarzalny charakter; nie trzeba ich uczyć o problemach Warszawy, jakby na co dzień ich nie widzieli" - można usłyszeć w dalszej części filmu.

"Nie ma znaczenia skąd pochodzisz. Warszawa powinna być miastem dla wszystkich" - takie podsumowanie kończy spot kandydata Zjednoczonej Prawicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.