PARTNER PORTALU
 • BGK

Patryk Jaki o zatrzymaniach CBA: Czas złodziei się kończy

 • PAP/EM    30 stycznia 2017 - 13:40
Patryk Jaki o zatrzymaniach CBA: Czas złodziei się kończy
Patryk Jaki (fot. MS/twitter)

Jestem przekonany, że poniedziałkowe (30 stycznia) zatrzymania CBA oznaczają, że jest coraz bliżej do wyjaśnienia afery reprywatyzacyjnej; to jest jasny sygnał dla wszystkich cwaniaczków i złodziei, że ich czas się skończył - podkreślił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymało w poniedziałek rano 5 osób w śledztwie dot. reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie, m.in. adwokata Roberta N. i b. wicedyrektora w stołecznym ratuszu Jakuba R. - poinformowała Prokuratura Krajowa. Jak poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, zatrzymani usłyszą zarzuty m.in. o charakterze korupcyjnym.

Jaki był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy w Sejmie, czy jego zdaniem zatrzymania CBA oznaczają, że jest coraz bliżej do rozwiązania sprawy afery reprywatyzacyjnej.

"Jestem przekonany, że tak, ponieważ do tej pory mieliśmy takie przekonanie, że w sprawie afery reprywatyzacyjnej uczestniczył taki kwiat polskiej palestry, to jest to wszystko zrobione w taki sposób, że te osoby będą nietykalne, będą bezkarne" - powiedział wiceszef MS.

Czytaj też: Stołeczny urząd o zatrzymaniach CBA

"My pokazujemy, że prawo jest równe dla wszystkich, przywracamy poczucie wiary w polskie państwo, przywracamy nadzieję na sprawiedliwość. Dlatego jestem przekonany, że to jest dopiero początek. To jest taki jasny sygnał dla tych wszystkich cwaniaczków i złodziei, że wasz czas się skończył" - powiedział. "Tak jak obiecaliśmy, państwo teoretyczne się kończy" - dodał wiceminister.

Jak podała Prokuratura Krajowa, funkcjonariusze CBA zatrzymali: znanego warszawskiego adwokata Roberta N., byłego Zastępcę Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakuba R., rodziców byłego urzędnika - Wojciecha R. i Alinę D., a także Marcina L. Z kolei CBA poinformowało, że wśród zatrzymanych, prócz prawnika i byłego urzędnika, jest także obecny pracownik stołecznego ratusza.

Zatrzymania przeprowadzili funkcjonariusze delegatury CBA w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • tantus, 2017-01-31 13:27:12

  Czas złodziei się kończy? Tzn. że Obajtek w końcu pójdzie siedzieć?
 • obywatel gminy, 2017-01-30 14:54:48

  Przepraszam, ale obywateli interesuje skuteczna walka z patologiami, wymierzanie kar i naprawianie szkód. Co z tego, jak kogoś tam zatrzyma CBŚ a potem zwalnia i latami toczą się procesy, potem wymierzana lub nie jest kara jak za niszczenie trawnika. Obywateli interesuje czy skutecznie wymierzono... karę bez odwołania, czy skonfiskowano cały majątek na poczet naprawienia szkód,czy szkody wyrządzone obywatelom zostały naprawione z nawiązką np ws Amber Gold, czy odpowiednio zostali winni napiętnowani aby reszta nie szła w ich ślady? Natomiast opowiadanie, straszenie to działa na ciemny lud a nie wieloryby polityki i biznesu.  rozwiń
 • Zniesmaczony wyborca PIS, 2017-01-30 13:53:13

  Sorry, ale obłuda goni za obłudą. To juz jest galop obłudy. Ostatnie zakupy limuzun dla MON. Obstawianie nieudaczników na wysokich szczeblach, którzy marnują publiczne pieniądze nie znając sie na niczym. Wszechobecny nepotyzm jakiego, to nie jest cwaniactwo i w zasadzie "złodziejstwo". To... ma byc dobra zmiana. Miejmy nadzieję , że juz nie długo.... Jak takie coś może obrażać innych jak robi to samo, albo i gorzej.  rozwiń