PARTNER PORTALU
 • BGK

Patryk Jaki odpowiada Trzaskowskiemu: rozważę wsparcie programu in vitro w Warszawie

 • PAP/AKC    27 kwietnia 2018 - 12:56
Patryk Jaki odpowiada Trzaskowskiemu: rozważę wsparcie programu in vitro w Warszawie
Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Warszawy (fot. premier.gov.pl)

Patryk Jaki odpowiada na pytanie kontrkandydata w wyborach na prezydenta Warszawy. Zrzuca mu także brak doświadczenia i własnego programu wyborczego. Zdaniem Jakiego, Trzaskowski zamierza kontynuować rządy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
 • Będę poważnie rozważał wsparcie programu in vitro w Warszawie - zapowiedział kandydat PiS na urząd prezydenta Warszawy Patryk Jaki, odnosząc się do pytania kontrkandydata w wyborach, Rafała Trzaskowskiego.
 • Jego zdaniem, oddanie głosu na jego rywala będzie oddaniem głosy za kontynuacją rządów administracji Hanny Gronkiewicz-Waltz.
 • Ja przynajmniej mam doświadczenie w samorządzie i to niemałe doświadczenie w samorządzie, a Rafał Trzaskowski nie ma żadnego - mówi Jaki.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w czwartek część nazwisk kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast. W Warszawie kandydować ma wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

Na decyzję obozu rządzącego zareagował po południu kandydat PO i Nowoczesnej Rafał Trzaskowski. Na portalach społecznościach zamieścił dwa krótkie filmy, w których stawia Jakiemu 11 pytań, m.in. o wsparcie dla Parady Równości, program in vitro i edukacji seksualnej, delegalizację ONR, obniżkę tzw. janosikowego i ustawę reprywatyzacyjną.

Wiceszef MS, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki, pytany w piątek w Polsat News, czy wesprze program in vitro w Warszawie odpowiedział, że będzie "bardzo poważnie to rozważał, żeby wesprzeć taki program". Jego zdaniem "w tych wszystkich 12 pytaniach jest jeden problem Rafała Trzaskowskiego - mianowicie większość tych pytań to są pytania typowo ideologiczne, z takiej polityki krajowej". W jego ocenie Trzaskowski "w ogóle nie rozumie samorządu".

Dopytywany, jakie pytania zadałby Rafałowi Trzaskowskiemu odpowiedział: "przede wszystkim pierwsze pytanie, jakie dzisiaj zadałem i będę je konsekwentnie zadawał - dlaczego dzieli warszawiaków na kategorię tych, którzy się tutaj urodzili i tych, którzy się tutaj nie urodzili". Dodał, że zapytałby również o politykę przestrzenną, problem smogu, politykę komunikacyjną, o przedszkola oraz o to, "czy on w ogóle wie, co Platforma Obywatelska obiecała w 2006 roku". "Dzisiaj internauci już wypominają, że on obiecuje dokładnie to, co obiecywała Hanna Gronkiewicz-Waltz w 2006 roku" - powiedział Jaki.

"Ja przynajmniej mam doświadczenie w samorządzie i to niemałe doświadczenie w samorządzie, a Rafał Trzaskowski nie ma żadnego, dlatego opowiada - moim zdaniem - takie androny" - mówił Patryk Jaki. Jego zdaniem w wyborach na prezydenta stolicy "warszawiacy będą mieć dwie możliwości: albo zagłosować za Rafałem Trzaskowskim i kontynuacją rządów administracji Hanny Gronkiewicz-Waltz albo za realną zmianą, za uczciwym i przyjaznym miastem".

Patryk Jaki - polityk Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy - został w czwartek zaprezentowany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jako kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Twoje masło, 2018-04-28 15:59:07

  Jaki i in vitro? Psychoprawica się bawi...