PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki proponuje rodzinne "miesięczne" dla warszawiaków

  • PAP/rs    9 maja 2018 - 12:04
Patryk Jaki proponuje rodzinne "miesięczne" dla warszawiaków
Chcemy wprowadzić bilet miesięczny dla rodziny, który kosztowałby 100 zł bez względu na to, czy ktoś ma jedno, dwójkę czy trójkę dzieci - powiedział Patryk Jaki. (Fot. ZTM Warszawa)

Chcemy wprowadzić bilet miesięczny dla rodziny, który kosztowałby 100 zł bez względu na to, czy ktoś ma jedno, dwójkę czy trójkę dzieci - zapowiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Posiadacze Karty Dużej Rodziny jeździliby komunikacją za darmo.
"Mamy silne przekonanie, że rodzina to nie wydatek, to inwestycja" - mówił w środę podczas konferencji prasowej Jaki przedstawiając propozycję wprowadzenia biletu rodzinnego. Zaznaczył, że propozycje będą wprowadzane "chwilę po tym, jak wygramy wybory".

Patryk jaki przekonywał, że "musimy zachęcać do korzystania z komunikacji zbiorowej", a Warszawa musi stwarzać zachętę nie tylko infrastrukturalną, ale również cenową. "Jeżeli więcej osób będzie korzystało z komunikacji zbiorowej, to siłą rzeczy będą mniejsze korki, mniej osób będzie korzystało z samochodów" - mówił. "Miasto powinno na to stawiać. Mamy co do tego silne przekonanie" - zaznaczył.

Podkreślił, że propozycja tańszych biletów przyczyni się również do walki ze smogiem.

Według niego wprowadzenie tych propozycji byłoby oszczędnością dla rodziny w wysokości ok. 2800 zł rocznie.

Zapytany, ile wprowadzenie biletu rodzinnego kosztowałoby budżet miasta Jaki odpowiedział, że "nie mniej niż jedna działka na Chmielnej, którą oddała (prezydent stolicy) Hanna Gronkiewicz-Waltz".

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.