PARTNER PORTALU
 • BGK

Patryk Jaki: Środowe zeznania przed komisją weryfikacyjną przełomowe i sensacyjne

 • PAP/JS    6 września 2017 - 21:55
Patryk Jaki: Środowe zeznania przed komisją weryfikacyjną przełomowe i sensacyjne
Patryk jaki twierdzi, że kolejne zeznania stawiają w coraz gorszym świetle ratusz i "cały układ mafii reprywatyzacyjnej" (fot. premier.gov.pl)

Odsłaniały ten mechanizm, o którym się mówiło, że w reprywatyzacji był obecny, aczkolwiek nikt tego nie nikt tego nie zobaczył, a dziś mogliśmy to zobaczyć na własne oczy - powiedział o środowych (6 września) zeznaniach przed komisją weryfikacyjną wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
• "Mamy coraz większą wiedzę, która wskazuje na to, że pani prezydent celowo nie staje przed komisją" - podkreślił Patryk Jaki.

• Według niego niestawianie się przed komisją to również forma zeznań.

• Jego zdaniem kolejne zeznania stawiają w coraz gorszym świetle ratusz i "cały układ mafii reprywatyzacyjnej".

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy badała sprawę nieruchomości Marszałkowskiej 43 zwróconej w 2010 r.

Marszałkowska 43 to druga - po Poznańskiej 14 - badana przez komisję sprywatyzowana nieruchomość z lokatorami. Decyzję o przyznaniu praw do niej dwóm mieszkankom Francji wydał Jakub R. (dziś podejrzany w sprawie reprywatyzacji Chmielnej 70; jest w areszcie). Według mediów odsprzedały one prawa i roszczenia bratu Jakuba R., (którego reprezentował znany adwokat mec. Robert N., również podejrzany ws. Chmielnej 70; jest w areszcie). Ten sprzedał je obecnemu właścicielowi. Miasto wznowiło niedawno postępowanie w sprawie tej nieruchomości, wobec wątpliwości, co do testamentu z lat 70.

Środowe zeznania przed komisją Jaki ocenił w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News jako "przełomowe i sensacyjne". "Ponieważ po raz kolejny odsłaniały ten mechanizm, o którym się mówiło, że w reprywatyzacji był obecny, aczkolwiek nikt tego nie usłyszał i nikt tego nie zobaczył, a dziś mogliśmy to zobaczyć na własne oczy" - stwierdził Jaki.

Odnosząc się do braku stawiennictwa przed komisją przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz Jaki stwierdził, że "każde posiedzenie komisji przynosi nowe informacje, które stawiają w coraz gorszym świetle ratusz i ten cały układ mafii reprywatyzacyjnej". "Mamy coraz większą wiedzę, która wskazuje na to, że pani prezydent celowo nie staje przed komisją" - podkreślił, zaznaczając, że "jeśli ktoś nie stawia się przed komisją - celowo - to jest to również forma zeznań". "Ta osoba tak naprawdę zeznaje i co mówi? Mówi, że nie chce przyjść, bo ma coś do ukrycia" - stwierdził wiceminister.

Na uwagę prowadzącej, że być może podczas wcześniejszego posiedzenia komisji pełnomocnicy prezydent Warszawy nie powinni zostać z niego wykluczeni, a zamiast tego można byłoby uchylać ich pytania, Jaki odpowiedział, że podczas tego posiedzenia "wielokrotnie uchylał ich pytania". "Ponadto wielokrotnie upominałem tych pełnomocników, jeszcze nawet chwilę przed tym, jak wyrzuciłem ich z sali" - powiedział. "Dzisiaj dzięki temu zachowywali się kulturalnie i mogli uczestniczyć od samego początku do końca" - dodał.

"Jeżeli pełnomocnicy miasta słyszą, że ofiarom zostały podniesione czynsze o 700 procent, oni przychodzą i jeszcze w sposób bezczelny pytają, dlaczego oni (lokatorzy -red) nie płacą zadłużenia, wyciągają ich dane wrażliwe, wypytują o jakieś kwestie prywatne sprzed iluś tam lat, które nie mają żadnego związku z reprywatyzacją, to to jest forma zastraszania świadków i wręcz obowiązkiem przewodniczącego komisji jest w takiej sytuacji reagować" - ocenił.

W zeszłym tygodniu komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji poinformowała, że do prokuratury trafi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz i pełnomocników miasta ws. ujawnienia danych wrażliwych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • aferoman, 2017-09-26 12:20:53

  Do afera: A mógłbyś podać adresy tych kamienic i nazwiska "nowych" właścicieli ? Nie zapomnij też o nazwiskach mafiozów, którzy to załatwiali. Jak twierdzisz, że Kaczyńscy coś komuś zabrali, to zgłoś do Prokuratury albo do posłusznego KOD-owi sądu, baranie.
 • afera, 2017-09-26 09:07:33

  Komisja zajmie się też kamienicami które odbierał Lech K. brat Jarosława K. ??
 • motyl77, 2017-09-08 11:35:27

  Zwyczajnie chcieli wyjaśnić i dowiedzieć się coś od ludzi, a ty im przerwałeś i wykluczyłeś z obrad... ogarnij się człowieku i zastanów czy jesteś poważną osobą czy tylko na taką pozujesz??