PARTNER PORTALU
 • BGK

Patryk Jaki: Środowe zeznania przed komisją weryfikacyjną przełomowe i sensacyjne

 • PAP/JS    6 września 2017 - 21:55
Patryk Jaki: Środowe zeznania przed komisją weryfikacyjną przełomowe i sensacyjne
Patryk jaki twierdzi, że kolejne zeznania stawiają w coraz gorszym świetle ratusz i "cały układ mafii reprywatyzacyjnej" (fot. premier.gov.pl)

Odsłaniały ten mechanizm, o którym się mówiło, że w reprywatyzacji był obecny, aczkolwiek nikt tego nie nikt tego nie zobaczył, a dziś mogliśmy to zobaczyć na własne oczy - powiedział o środowych (6 września) zeznaniach przed komisją weryfikacyjną wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
• "Mamy coraz większą wiedzę, która wskazuje na to, że pani prezydent celowo nie staje przed komisją" - podkreślił Patryk Jaki.

• Według niego niestawianie się przed komisją to również forma zeznań.

• Jego zdaniem kolejne zeznania stawiają w coraz gorszym świetle ratusz i "cały układ mafii reprywatyzacyjnej".

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy badała sprawę nieruchomości Marszałkowskiej 43 zwróconej w 2010 r.

Marszałkowska 43 to druga - po Poznańskiej 14 - badana przez komisję sprywatyzowana nieruchomość z lokatorami. Decyzję o przyznaniu praw do niej dwóm mieszkankom Francji wydał Jakub R. (dziś podejrzany w sprawie reprywatyzacji Chmielnej 70; jest w areszcie). Według mediów odsprzedały one prawa i roszczenia bratu Jakuba R., (którego reprezentował znany adwokat mec. Robert N., również podejrzany ws. Chmielnej 70; jest w areszcie). Ten sprzedał je obecnemu właścicielowi. Miasto wznowiło niedawno postępowanie w sprawie tej nieruchomości, wobec wątpliwości, co do testamentu z lat 70.

Środowe zeznania przed komisją Jaki ocenił w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News jako "przełomowe i sensacyjne". "Ponieważ po raz kolejny odsłaniały ten mechanizm, o którym się mówiło, że w reprywatyzacji był obecny, aczkolwiek nikt tego nie usłyszał i nikt tego nie zobaczył, a dziś mogliśmy to zobaczyć na własne oczy" - stwierdził Jaki.

Odnosząc się do braku stawiennictwa przed komisją przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz Jaki stwierdził, że "każde posiedzenie komisji przynosi nowe informacje, które stawiają w coraz gorszym świetle ratusz i ten cały układ mafii reprywatyzacyjnej". "Mamy coraz większą wiedzę, która wskazuje na to, że pani prezydent celowo nie staje przed komisją" - podkreślił, zaznaczając, że "jeśli ktoś nie stawia się przed komisją - celowo - to jest to również forma zeznań". "Ta osoba tak naprawdę zeznaje i co mówi? Mówi, że nie chce przyjść, bo ma coś do ukrycia" - stwierdził wiceminister.

Na uwagę prowadzącej, że być może podczas wcześniejszego posiedzenia komisji pełnomocnicy prezydent Warszawy nie powinni zostać z niego wykluczeni, a zamiast tego można byłoby uchylać ich pytania, Jaki odpowiedział, że podczas tego posiedzenia "wielokrotnie uchylał ich pytania". "Ponadto wielokrotnie upominałem tych pełnomocników, jeszcze nawet chwilę przed tym, jak wyrzuciłem ich z sali" - powiedział. "Dzisiaj dzięki temu zachowywali się kulturalnie i mogli uczestniczyć od samego początku do końca" - dodał.

"Jeżeli pełnomocnicy miasta słyszą, że ofiarom zostały podniesione czynsze o 700 procent, oni przychodzą i jeszcze w sposób bezczelny pytają, dlaczego oni (lokatorzy -red) nie płacą zadłużenia, wyciągają ich dane wrażliwe, wypytują o jakieś kwestie prywatne sprzed iluś tam lat, które nie mają żadnego związku z reprywatyzacją, to to jest forma zastraszania świadków i wręcz obowiązkiem przewodniczącego komisji jest w takiej sytuacji reagować" - ocenił.

W zeszłym tygodniu komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji poinformowała, że do prokuratury trafi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz i pełnomocników miasta ws. ujawnienia danych wrażliwych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (6)

 • aferoman, 2017-09-26 12:20:53

  Do afera: A mógłbyś podać adresy tych kamienic i nazwiska "nowych" właścicieli ? Nie zapomnij też o nazwiskach mafiozów, którzy to załatwiali. Jak twierdzisz, że Kaczyńscy coś komuś zabrali, to zgłoś do Prokuratury albo do posłusznego KOD-owi sądu, baranie.
 • afera, 2017-09-26 09:07:33

  Komisja zajmie się też kamienicami które odbierał Lech K. brat Jarosława K. ??
 • motyl77, 2017-09-08 11:35:27

  Zwyczajnie chcieli wyjaśnić i dowiedzieć się coś od ludzi, a ty im przerwałeś i wykluczyłeś z obrad... ogarnij się człowieku i zastanów czy jesteś poważną osobą czy tylko na taką pozujesz??