PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki: trudno mi mówić o swojej kandydaturze, ale można oceniać efekty mojej pracy

  • PAP/rs    13 listopada 2017 - 13:53
Patryk Jaki: trudno mi mówić o swojej kandydaturze, ale można oceniać efekty mojej pracy
Coś, co nikomu się nie udało, mnie z zespołem akurat się udało - wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. (Fot. mat. pras. ms.gov.pl)

Trudno mi mówić o sobie, jako kandydacie na prezydenta stolicy, ale można ocenić efekty mojej pracy - podkreślił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, pytany dlaczego jest dobrym kandydatem na te funkcję.
Wiceminister podkreśli na konferencji prasowej w Warszawie, że jest osobą, która już funkcjonuje jakiś czas w życiu publicznych i można zobaczyć efekty programów, które wprowadzał.

- Wydaje mi się, że polityka generalnie powinno się oceniać po projektach, które tworzy i prowadza je od początku do końca - zauważył. Dodał, że ma kilka takich projektów, które stworzył, prowadził i można ocenić ich efekty. Jako przykład wymienił projekt praca dla więźniów, o którym poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

- Coś, co nikomu się nie udało, mnie z zespołem akurat się udało - zaznaczył.

- Czy pan Rafał Trzaskowski oprócz tego, że ładnie wygląda i ładnie mówi, to czy ma jakiś taki swój projekt, który przeprowadził sam? - pytał podczas konferencji prasowej o możliwego kontrkandydata do fotela prezydenta miasta z Platformy Obywatelskiej.

- Był wiceministrem, ministrem, był eurodeputowanym, posłem, miał wiele możliwości - niech pokaże jakiś swój projekt od początku do końca, który przeprowadził i się udał - apelował wiceszef resortu sprawiedliwości.

W jego ocenie takie kryteria powinny być brane pod uwagę w stosunku do kandydatów na funkcje publiczne, szczególnie na samodzielne funkcje wiążące się z zarządzaniem dużymi procesami, bo najłatwiej odwołać się do dorobku jakiegoś człowieka.

- Jaki projekt wprowadził pan Trzaskowski? Ja znam jeden projekt, który wprowadził pan Trzaskowski - on wprowadził projekt przyjęcia uchodźców do Polski. On negocjował w ramach Platformy Obywatelskiej i on skończył się jedna wielka kompromitacją - oświadczył.

- Jeśli pan Trzaskowski ma jakiś inny projekt, który przeprowadził od początku do końca, ja bardzo chętnie go poznam - dodał.

PiS nie określił jeszcze, kto będzie kandydatem w wyborach na prezydenta stolicy. Spekuluje się o kandydaturze Jakiego, lub marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.