PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki: W środę prezentacja projektu tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej

  • PAP/JS    9 października 2017 - 22:01
Patryk Jaki: W środę prezentacja projektu tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej
Patryk Jaki jest przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

W środę (11 października) zostanie zaprezentowany projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej; będzie to "moment przełomowy" w rozwiązywaniu problemów z reprywatyzacją - powiedział wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji w Warszawie, Patryk Jaki.
"W środę odbędzie się moja konferencja i prof. Kamila Zaradkiewicza. Napisaliśmy ustawę reprywatyzacyjną na nowo, ustawę, która raz na zawsze załatwi wszystkie problemy z reprywatyzacją. Będzie dużo nowych pomysłów. Na pewno jest to moment przełomowy. Wierzę, że załatwimy ten problem raz na zawsze" - powiedział Jaki. Nie chciał mówić o szczegółach projektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Tomek, 2017-10-10 13:07:57

    Do Starsza: Projekt na 99% dotyczyć będzie tylko Warszawy
  • Starsza, 2017-10-10 09:44:11

    Ciekawa jestem czy to otworzy możliwość walki o zwrot ziemi ludziom którzy po wojnie otrzymali ziemię zgodnie z prawem porzuciwszy zagarnięte tereny po wojnie na Wileńszczyźnie? Do tej pory odbieram dokumenty rodziców potwierdzające ich proces rozkułaczania, więzienie, niszczenie domu niby na pomoc ...w odbudowie Warszawy a de facto aby władcy sobie dom postawili.. Zupełnie niedaleko, zaledwie 10 km od miejsca gdzie się urodziłam ...  rozwiń