PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki zapewnia: Będziemy dochodzili płatności od prezydent Warszawy. Niewykluczony komornik

  • PAP/JS    4 sierpnia 2017 - 21:59
Patryk Jaki zapewnia: Będziemy dochodzili płatności od prezydent Warszawy. Niewykluczony komornik
Patryk Jaki (fot. facebook)

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki zapowiedział, że ewentualne przelewy z budżetu miasta regulujące grzywny nałożone na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, będzie zwracał. "Będziemy wystawiali tytuł wykonalności fizycznie na panią prezydent" - dodał.
Wiceminister sprawiedliwości w TVP info, ponownie odnosił się do wypowiedzi prezydent Warszawy dotyczącej nałożonych na nią grzywien za niestawiennictwo na rozprawach komisji weryfikacyjnej. Komisja ukarała ją dotąd cztery razy; chodzi w sumie o 12 tys. zł.

Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że "nie ma podstawy prawnej do tego, by to ona zapłaciła grzywnę", ponieważ została ona nałożona nie na osobę, a na organ - prezydenta Warszawy.

"Podjąłem decyzję, że jeżeli przyjdzie do mnie przelew z budżetu miasta za kary, za grzywnę (nałożone na Gronkiewicz-Waltz - red) to ja zwrócę ten przelew" - powiedział Jaki. "Nie będzie takich żartów i machlojek pani prezydent może zapomnieć. Będziemy wystawiali tytuł wykonalności fizycznie na panią prezydent i konsekwentnie będziemy tego dochodzili, tak jakbyśmy dochodzili w stosunku do każdego innego obywatela" - zaznaczył wiceminister sprawiedliwości.

Pytany, czy wchodzi w grę komornik odparł: "Komornik, oczywiście".

Na pytanie jakie kroki podejmie komisja jeśli prezydent Warszawy nadal nie będzie się stawiać na rozprawy komisji powiedział: "Po jakimś czasie będzie to już kwestia oceny pod kątem karnym. (...) To już prokuratorzy będą musieli ocenić, czy nie zachodzi tutaj przesłanka związana z nie wykonywaniem swoich obowiązków".

Wcześniej wypowiedź prezydent Warszawy nazwał "kuriozalną". "Pani prezydent twierdzi, że nie zapłaci tej grzywny, ponieważ nie wie, że to chodzi o nią. To jest już w ogóle robienie sobie żartów z opinii publicznej, ponieważ po pierwsze w komisji zasiada członek z Platformy Obywatelskiej i bardzo dobrze wie, że kary grzywny dotyczą pani prezydent" - zaznaczył Jaki. "Wszyscy byliśmy przekonani, że pani prezydent organizuje dzisiaj konferencję, aby powiedzieć, że to jednak nie mieszkańcy Warszawy zapłacą kary grzywny. Pani prezydent nie tyle, że temu nie zaprzeczyła, ale potwierdziła że to mieszkańcy Warszawy będą płacili" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • księżycacień, 2017-08-05 13:12:49

    Bufetowa liczy na to, że Tusk i "opozycja totalna" zrobią wkrótce w Polsce rewoltę a potem siłą odbiorą władzę prawowitemu rządowi i innym organom Państwa Polskiego. Kiedy już to, NAJPRAWDOPODOBNIEJ SIĘ STANIE (rewolta), to Georg Soros, Fundacja Adenauera i "Otwarty Dialog", od...dadzą bufetowej te 12.000 zł grzywny, które ma zapłacić za niestawiennictwo przed komisją reprywatyzacyjną zasobów nieruchomościowych miasta Warszawy. Co wtedy powie "facet Jaki" - jak Go nazwała bufetowa ??? Myślę, że kupi jej bilet na Księżyc.  rozwiń
  • ..., 2017-08-05 07:40:56

    Będę dhalej rżnęła głupa i co mi khuwa zeobicie?