PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki zapewnia: Posiadam doświadczenie wymagane do bycia szefem komisji weryfikacyjnej

  • PAP/JS    14 maja 2017 - 16:52
Patryk Jaki zapewnia: Posiadam doświadczenie wymagane do bycia szefem komisji weryfikacyjnej
Patryk Jaki (fot. Sejm/twitter)

Od 2 lat w MS podlegają mi departamenty odpowiedzialne za gospodarowanie nieruchomościami i majątkiem państwa. Stawianie mi więc zarzutów, że nie spełniam jednego z ustawowych wymogów do bycia szefem komisji weryfikacyjnej, jest zwykłym kłamstwem - oświadczył wiceszef MS Patryk Jaki.
Wiceminister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do artykułu, który ukazał się na portalu Oko.press. Czytamy tam, że "Beata Szydło naruszyła prawo, powołując Patryka Jakiego na stanowisko przewodniczącego speckomisji, mającej weryfikować decyzje reprywatyzacyjne, bowiem "według ustawy jej członek musi mieć wykształcenie prawnicze lub znać się na gospodarowaniu nieruchomościami oraz majątkiem państwowym. Jaki raczej nie spełnia żadnego z warunków" - pisze Oko.press, wskazując, że wiceminister jest magistrem politologii. "Gospodarowanie nieruchomościami jest kierunkiem uniwersyteckim, wykładanym na uniwersytetach ekonomicznych. Nic nie wiadomo o tym, by Jaki choćby zaczął takie studia. Doświadczenie w obracaniu majątkiem państwowym mógłby zdobyć jako polityk, ale trudno dopatrzeć się w jego CV miejsc, w których mógł je zdobyć" - napisał portal.

Jaki na Twitterze przypomniał, że "wymogiem do powołania na członka komisji według art. 4 ustawy jest posiadanie wykształcenia prawniczego lub niezbędnej wiedzy w zakresie gospodarowania nieruchomościami oraz wykorzystywania zasobów majątku państwowego".


"Od prawie dwóch lat mi osobiście jako Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości podlegają departamenty odpowiedzialne za gospodarowanie nieruchomościami i majątkiem państwowym wartym miliardy złotych" - napisał wiceminister sprawiedliwości. "Codziennie zarządzam tym majątkiem" - podkreślił.

Jaki wskazał, stawianie mu zarzutów, że nie spełnia drugiego z ustawowych wymogów do zasiadania w komisji weryfikacyjnej, "jest zwykłym kłamstwem". Zaznaczył, że nikt z dziennikarzy w tej sprawie się z nim nie skontaktował, żeby zweryfikować podawane informacje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.