PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki zaprzecza, że będzie kandydatem na prezydenta Warszawy

  • PAP/JS    16 maja 2017 - 15:34
Patryk Jaki zaprzecza, że będzie kandydatem na prezydenta Warszawy
Patryk Jaki będzie przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji. (fot. MS/twitter)

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zaprzeczył, jakoby miał być kandydatem na prezydenta Warszawa. "Mam inne zadania przed sobą" - powiedział na konferencji prasowej.
"Dostałem zadanie od partii, żeby spróbować zaprowadzić sprawiedliwość w Warszawie, gdzie grupa przestępcza rozkradła nieruchomości warte miliardy złotych. Gdzie państwo przegrało z grupą przestępczą i będę jednym z tych reprezentantów państwa, który będzie miał za zadanie z tą mafią wygrać" - podkreślił Jaki pytany, czy może potwierdzić, że będzie kandydatem na stanowisko prezydenta Warszawy.

Patryk Jaki będzie przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji.

Czytaj też: Patryk Jaki zapewnia: Posiadam doświadczenie wymagane do bycia szefem komisji weryfikacyjnej

Wiceminister nie wykluczył, że w przyszłości działania komisji weryfikacyjnej obejmą także inne miasta w Polsce.

"Wiem, że problem reprywatyzacji nie dotyczy tylko Warszawy. Mam pełną świadomość, że w wielu miastach odbywały się podobne procesy, ale że chcemy się zająć tą sprawą w sposób odpowiedzialny, to nie łapiemy kilku srok za ogon. Zaczęliśmy od Warszawy, gdzie skala patologii jest największa, ale jeżeli to narzędzie się sprawdzi w stolicy, to rozszerzymy je na inne miasta" - podkreślił Jaki. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • adam, 2017-05-17 12:22:39

    Jaki to syn Cygana prezydentem Wwy tego jeszcze nie bylo