PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz apeluje o „rozważenie” jego kandydatury na prezydenta Gdańska

  • PAP/JS    1 marca 2018 - 17:46
Paweł Adamowicz apeluje o „rozważenie” jego kandydatury na prezydenta Gdańska
(Fot. wikimedia.commons)

Paweł Adamowicz zaapelował do PO, „aby raz jeszcze rozważono jego kandydaturę” na prezydenta Gdańska. Moja kandydatura gwarantuje wygranie w Gdańsku przeciw Prawu i Sprawiedliwości - oświadczył.
Lider PO Grzegorz Schetyna pytany w TVN24, czy wyobraża sobie, że Paweł Adamowicz będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska powiedział, że nie. "Już teraz to jest niemożliwe. Uważam, że po prostu wybrał decyzję kandydowania przeciwko Platformie Obywatelskiej i muszą być tego konsekwencje" - podkreślił.

Adamowicz niespełna dwa tygodnie, poinformował o swojej decyzji ubiegania się o reelekcję w tegorocznych wyborach samorządowych. Zapowiedział, że jeśli PO nie poprze jego kandydatury, to wystartuje jako niezależny kandydat.

Prezydent Gdańska poproszony o skomentowanie wypowiedzi Schetyny powiedział dziennikarzom, że dla niego "najważniejsze jest poparcie mieszkańców". "Pamiętajcie, to mieszkańcy wybierają, nie mieszkańcy innych miast zasiadający w tych czy innych gremiach partii" - dodał.

"Apeluję, aby raz jeszcze rozważono moją kandydaturę dlatego, że moja kandydatura gwarantuje wygranie w Gdańsku przeciw Prawu i Sprawiedliwości" - zaznaczył. Na pytanie czy przygotuje własną listę wyborczą odpowiedział, że "jak będzie do tego zmuszony, tak też zrobi". "Wszystko dla Gdańska. Będę kandydował" - podkreślił.

Schetyna dopytywany, dlaczego Platforma nie może poprzeć Adamowicza, który cieszy się dużym poparciem w Gdańsku, powiedział, że podejmuje on decyzje bez Platformy Obywatelskiej. "Decyduje się na kandydowanie samodzielne, podejmuje decyzje bez Platformy i musi za to zapłacić" - podkreślił polityk.

Lider PO powiedział też, że będzie rozmawiał na ten temat z Nowoczesną i innymi ruchami miejskimi, żeby "zbudować szeroką koalicję w Gdańsku, która da gwarancję obrony Gdańska przed PiS". Na pytanie, czy możliwe jest wystawienie posłanki Nowoczesnej Ewy Lieder Schetyna powiedział, że wszystko jest możliwe, bo - jak mówił - "zależy nam na takiej wspólnocie porozumienia".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ręce opadają, 2018-03-02 11:38:28

    I to jest ta nasza "samorządność"? Bardzo słaby poziom. Zawsze wyobrażałem sobie, że na poziomie gmin i miast przynależność polityczna nie powinna mieć żadnego znaczenia. A tu jeden "gwarantuje", że wygra z PiSem (to PiS startuje w wyborach na prezydenta?), a drugi nie chce tego ...pierwszego, bo ten pierwszy podejmuje samodzielne (skandal!) decyzje bez konsultacji z PO. Żenada.  rozwiń