PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz: będę kandydował na prezydenta Gdańska

  • PAP/AS    18 lutego 2018 - 19:16
Paweł Adamowicz: będę kandydował na prezydenta Gdańska
Fot. Dominik Paszliński

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poinformował w niedzielę, poprzez media społecznościowe, o swojej decyzji ubiegania się o reelekcję w tegorocznych wyborach samorządowych. O swych planach startu Adamowicz ma mówić też w poniedziałek na konferencji prasowej.
  • Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska zapowiedział, że będzie ubiegał się o reelekcję.
  • Pod znakiem zapytania jest poparcie dla niego ze strony Platformy Obywatelskiej, której jest członkiem
  • PO zastanawiała się nad innymi kandydatami: Jarosławem Wałęsą i Agnieszką Pomaską

Nie wiadomo jeszcze, czy Adamowicz zyska poparcie swej macierzystej partii - Platformy Obywatelskiej; jej politycy są sceptyczni w tej sprawie.

- Drogie Gdańszczanki i Gdańszczanie, w trudnych czasach trzeba mówić wprost. Mówię więc jasno: będę kandydował na prezydenta Gdańska - rozpoczyna Adamowicz swoje oświadczenie w formie listu do mieszkańców. Zamieścił je w niedzielę po południu m.in. na Facebooku i Twitterze. Przy swoim imieniu i nazwisku dołączył hasło: "Wszystko dla Gdańska!"

Zobacz też: Paweł Adamowicz: Trwa nagonka, która ma podważyć zaufanie do ...

W swoim oświadczeniu Adamowicz zapowiada, że "będzie zabiegał o szerokie poparcie wszystkich prodemokratycznych środowisk w naszym mieście". - Od dawna, wielokrotnie apelowałem o powstanie silnej, zjednoczonej drużyny, która ocali Gdańsk przed "złą zmianą" - mówi. - Takiej drużyny nie ma i niewiele wskazuje, by powstała - podkreśla. - Jestem prezydentem Gdańska i na mnie spoczywa szczególny obowiązek, by zrobić wszystko, aby Gdańsk pozostał miastem wolności i solidarności - mówi.

Zobacz też: Sondaż prezydencki dla Gdańska. Paweł Adamowicz czy Jarosław ...

W swoim liście tłumaczy, że "chce Gdańska nowoczesnego, sprawiedliwego, przyjaznego i otwartego. Gdańska, w którym każdemu dobrze się żyje, pracuje, rozwija i wychowuje dzieci". - Wiem, że wiele i wielu z Was również pragnie takiego Gdańska. Dlatego już dziś proszę Was o poparcie w nadchodzących wyborach - dodaje.

Adamowicz tłumaczy, że postanowił kandydować "w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość naszego miasta, za naszą przyszłość". Przyznaje, iż "liczy na poparcie ze strony tych wszystkich, którzy kochają Gdańsk". - Wierzę, że dzięki temu poparciu powstanie szeroka koalicja wyborcza. Taka koalicja powinna jednoczyć wszystkie ugrupowania polityczne i środowiska obywatelskie, będące ostoją demokracji w naszym mieście - tłumaczy.

Przekonuje, że "przed nami wybory, które zdecydują, czy gdańszczanki i gdańszczanie będą nadal mieli wpływ na to, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu". - Rząd złej zmiany chce przejąć samorząd, który jest ostoją demokracji - tak, jak kawałek po kawałku, niszczy wszystko, co dla nas ważne. Krępuje wolne sądy, rujnuje wizerunek Polski w świecie i próbuje wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej - argumentuje. - Ten stan rzeczy budzi sprzeciw; nie tylko mój - wiem, że bardzo wiele i wielu z Was myśli podobnie - napisał.

Adamowicz zaznacza w swoim liście, że za jego decyzją nie tylko "stoją doświadczenie samorządowe i polityczne". - Od miesięcy wielu z Was namawia mnie do ubiegania się o kolejną kadencję, zarówno osoby powszechnie znane jak i ci, których spotykam przypadkowo i z którymi rozmawiam na ulicy czy w sklepie - czytamy.×
KOMENTARZE (1)

  • Anna KLZ, 2018-02-20 08:41:31

    to miłe że chce naprawić niedoskonałości dwudziestoletniego zarządzania Gdańskiem, jednakże każda żywa istota ma swój czas. Pan Adamowicz pewnie wychował następców i powinien być mentorem dla następcy na okres krótszy niż 20 lat. dajcie szansę KOBIECIE.