PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz kandydatem PO w Gdańsku? PO ostro: nie ma takiej możliwości

  • aw/PAP    1 marca 2018 - 10:15
Paweł Adamowicz kandydatem PO w Gdańsku? PO ostro: nie ma takiej możliwości
Paweł Adamowicz ogłosił zamiar ubiegania się - już po raz piąty - o reelekcję (fot.arch.)

Niemożliwe jest, by kandydatem PO na prezydenta Gdańska był Paweł Adamowicz; podejmuje on decyzje bez Platformy Obywatelskiej i musi liczyć się z polityczną konsekwencją - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.
Grzegorz Schetyna pytany był w czwartek (1 marca) w TVN24, czy wyobraża sobie, że Paweł Adamowicz będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska powiedział, że nie.

"Już teraz to jest niemożliwe. Uważam, że po prostu wybrał decyzję kandydowania przeciwko Platformie Obywatelskiej i muszą być tego konsekwencje" - podkreślił.

Dopytywany, dlaczego Platforma nie może poprzeć Adamowicza, który cieszy się dużym poparciem w Gdańsku, Schetyna powiedział, że podejmuje on decyzje bez Platformy Obywatelskiej. "Decyduje się na kandydowanie samodzielne, podejmuje decyzje bez Platformy i musi za to zapłacić" - podkreślił polityk. Jak dodał, "musi liczyć się z polityczną konsekwencją".

Lider PO powiedział też, że będzie rozmawiał na ten temat z Nowoczesną i innymi ruchami miejskimi, żeby "zbudować szeroką koalicję w Gdańsku, która da gwarancję obrony Gdańska przed PiS".

Na pytanie, czy możliwe jest wystawienie posłanki Nowoczesnej Ewy Lieder powiedział, że wszystko jest możliwe, bo - jak mówił - "zależy nam na takiej wspólnocie porozumienia".

Paweł Adamowicz ogłosił zamiar ubiegania się - już po raz piąty - o reelekcję. Jego deklaracja nie wzbudziła entuzjazmu wśród polityków Platformy, którzy chcieliby kandydata koalicyjnego. 53-letni Adamowicz rządzi Gdańskiem od 1998 r. Z apelem o niestarowanie w wyborach zwrócił się do prezydenta Gdańska nawet Lech Wałęsa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • andrzej bienik, 2018-03-01 16:14:52

    bardzo dobrze,prawdłowo