PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz odpowiada Wałęsie. "Nie mogę zawieść zaufania gdańszczan"

  • KDS    22 lutego 2018 - 14:45
Paweł Adamowicz odpowiada Wałęsie. "Nie mogę zawieść zaufania gdańszczan"
(fot.Facebook/Paweł Adamowicz)

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska nie posłucha apelu Lecha Wałęsy, by zrezygnował ze startu w wyborach samorządowych. - Będę kandydować, nie zrezygnuję - odpowiada byłemu prezydentowi RP.
  • Lech Wałęsa uczestniczył w czwartek (22.02) w konferencji zorganizowanej przez Platformę Obywatelską.
  • Podczas spotkania zaapelował do Pawła Adamowicza, by zrezygnował ze startu w wyborach samorządowych.
  • Włodarz Gdańska w rozmowie z Onetem zapewnia, że choć ceni zdanie Lecha Wałęsy, nie posłucha jego rady.

- Apeluję do mojego przyjaciela Pawła Adamowicza, by podporządkował się sugestiom i aby słuchał swojej partii i nie robił zła. Jest moim przyjacielem i będzie, będę go wspierał, ale niech nie robi podobnych układów, bo to nie służy porozumieniu - mówił Wałęsa.

Już wiadomo, że prezydent Gdańska nie posłucha tych wytycznych. - Będę kandydować, nie zrezygnuję. Nie mogę zawieść zaufania gdańszczan. W październiku podczas wyborów poddam się weryfikacji - podkreśla w rozmowie z portalem Onet.pl. 

Warto przypomnieć, że Adamowicz chęć startu w jesiennych wyborach samorządowych ogłosił w ostatnią niedzielę (18.02). Dzień później zapowiedział, że jeśli Platforma Obywatelska, której jest członkiem, go nie poprze, wówczas wystartuje jako kandydat niezależny. 

Przypomniał też na Twitterze, że jego kandydatura cieszy się poparciem gdańskich działaczy Platformy. "Swoją decyzją o kandydowaniu realizuję jednogłośnie przyjętą uchwałę Rady Powiatu @Platforma_org w Gdańsku" - napisał samorządowiec.

Wiadomo też, że Adamowicz nie ma co liczyć na poparcie ze strony Nowoczesnej. - Kandydatura Pawła Adamowicza w wyborach na prezydenta Gdańska jest dla nas nie do zaakceptowania - powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. 

Szefowa "N" podkreśliła, że partia chce wystawić w wyborach własnego kandydata na prezydenta Gdańska. Ma zostać Ewa Lieder, jedna z posłanek. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.