PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz pisze do Piotra Glińskiego

  • pt    3 marca 2017 - 14:09
Paweł Adamowicz pisze do Piotra Glińskiego
Europejskie Centrum Solidarności (fot.archiwum)

Prezydent Gdańska kolejny raz prosi wicepremiera Piotra Glińskiego o wskazanie takiego kandydata do Rady Europejskiego Centrum Solidarności, który będzie miał szanse na poparcie wszystkich założycieli.
Paweł Adamowicz wystosował do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odpowiedź na pismo dotyczącej podtrzymania kandydatury Krzysztofa Wyszkowskiego do Rady Europejskiego Centrum Solidarności.

W odpowiedzi prezydent Gdańska po raz kolejny zwraca się o wskazanie innego kandydata do rady ECS, „gdyż wskazany przez MKiDN kandydat nie został uzgodniony z pozostałymi założycielami”.

- Jeżeli Minister Kultury kolejny raz wskazuje kandydaturę uprzednio nie uzgodnioną z założycielami, tym samym uniemożliwia prezydentowi Gdańska wywiązanie się ze statutowego obowiązku powołania rady ECS – czytamy w odpowiedzi.

Adamowicz prosi o „niezwłoczne wskazanie kandydata, który będzie miał szanse na uzgodnienie przez wszystkich założycieli ECS”.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • wlodas, 2017-04-04 23:27:24

    Taaak,bo to musi być kandydat uzgodniony,a nie godny i zasłużony...musi być POprawny POlitycznie i zasłużony dla targowickiego salonu,a nie dla Polski. Wyjątkowy łajdak z tego Adamowicza.Ale nic nie jest wieczne...jego parszywa prezydentura również nie.