PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska zachęca do udziału w finale WOŚP

  • PAP/KDS    8 stycznia 2018 - 17:31
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska zachęca do udziału w finale WOŚP
Do wsparcia WOŚP zachęca Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska (fot. Twitter/Miasto Gdańsk)

Nadanie imienia małej lwicy urodzonej w gdańskim ZOO, piłka z autografem Roberta Lewandowskiego i loża VIP na stadionie podczas meczu Lechia Gdańsk – Arka Gdynia – to kilka z aukcji uruchomionych w poniedziałek (8.01) przez Gdańsk na rzecz WOŚP. Do licytacji zachęca sam prezydent miasta, Paweł Adamowicz.
  • Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku kwestować będzie ok. 1,2 tys. wolontariuszy.
  • Już dziś (8.01) w specjalnym serwisie aukcyjnym na rzecz pomocy noworodkom, zostały uruchomione aukcje z unikatowymi przedmiotami czy usługami związanymi z Gdańskiem.
  • Przedmiotem aukcji jest m.in. nadanie imienia małej lwicy, jednej z czworga lwiątek urodzonych pod koniec ubiegłego roku w gdańskim ZOO.

- Kto więcej zapłaci będzie mógł nadać imię półtoramiesięcznej lwicy - zachęcał podczas konferencji dyrektor ZOO w Gdańsku, Michał Targowski. Natomiast na Targu Węglowym, podczas niedzielnego finałowego koncertu licytowany będzie odcisk łapki małej lwicy. Dyrektor ocenił, że łatwiej jest zdobyć autograf Roberta Lewandowskiego po meczu niż odcisk lwicy. 

100 tys. zł na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci na oddziałach noworodkowych przekazała już spółka Drutex, złoty sponsor koncertu "Gdańsk dla Orkiestry". Spółka przekazała też na licytację piłkę z autografem kapitana reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego.

Ponadto wśród kilkunastu aukcji związanych z Gdańskiem są m.in. pakiety startowe z nr. 1 w 4. Gdańskim maratonie oraz w gdańskim triathlonie, loża VIP na stadionie Energa Gdańsk podczas meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia, fragment bursztynowego poszycia stadionu, koszulka Andrzeja Grubby, w której wystąpił na IO w Atlancie oraz książka "Andrzej Grubba ostatnia piłka" z jego autografem przekazana przez żonę tenisisty. Licytacje potrwają do 21 stycznia.

- WOŚP to okazja by coś bardzo wymiernego dać z siebie dla innych - zachęcał prezydent Paweł Adamowicz. - To jest realny patriotyzm, tu i teraz, dzielenie się swoim czasem i swoimi pieniędzmi z potrzebującymi - tłumaczył Adamowicz

Wicemarszałek województwa pomorskiego, Paweł Orłowski poinformował, że w 2017 r. do szpitali na Pomorzu, zarządzanych przez Urząd Marszałkowski, dzięki WOŚP trafił sprzęt o wartości prawie 800 tys. zł. Zaznaczył, że urząd marszałkowski w ub. roku przeznaczył na zakup aparatury w swoich szpitalach prawie 7 mln zł.

Dariusz Kostrzewa, prezes spółki Copernicus, w skład której wchodzą gdańskie szpitale, na Zaspie i im. M. Kopernika poinformował, że na przestrzeni lat do tych szpitali trafił sprzęt o łącznej wartości ok. 5 mln z". Każdego roku szpitale otrzymują sprzęt o wartości ok. pół miliona złotych.

- WOŚP jest drugim, po UE i samorządzie województwa, sponsorem zakupów aparatury medycznej w naszych szpitalach - dodał. Przypomniał, że w szpitalu na Zaspie działa oddział kardiochirurgii dziecięcej im. Fundacji WOŚP. Kostrzewa zaznaczył, że średnio w szpitalach spółki w Gdańsku co półtorej godziny rodzi się dziecko. - Przy tak intensywnej eksploatacji sprzęt szybko się zużywa i wymaga wymiany - podkreślił.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.