PARTNER PORTALU
 • BGK

Paweł Adamowicz rządzi Gdańskiem od 20 lat. Chce więcej

 • pt    19 lutego 2018 - 15:12
Paweł Adamowicz rządzi Gdańskiem od 20 lat. Chce więcej
Prezydent Gdańska także tłumaczył swoją decyzję sytuacją polityczną, odnosił się również do swojej długoletniej prezydentury: (fot.gdansk.pl)

- Wiem, że za chwilę pojawi się zarzut, że kieruje Gdańskiem od dwudziestu lat. Mówię otwarcie, uważam ten argument za fałszywy. Najlepiej rozwijające się polskie miasta, jak np.: Kraków, Wrocław, Gdynia, czy choćby Sopot, to takie, w których władza jest stabilna - twierdzi  prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który w weekend ogłosił w mediach społecznościowych, że będzie kandydował w kolejnych wyborach. W poniedziałek, 19 lutego potwierdził to na konferencji prasowej.
 • Paweł Adamowicz tłumaczy dlaczego zdecydował się kandydować na kolejną kadencję.
 • Jestem prezydentem naszego miasta, na mnie więc spoczywa obowiązek zrobienia wszystkiego, by Gdańsk pozostał miastem wolności i solidarności – mów Paweł Adamowicz.
 • Adamowicz przedstawił też listę znanych gdańszczan, którzy popierają jego kandydaturę.

- My niżej podpisani Gdańszczanie i osoby z Gdańskiem blisko związane uważamy, że Paweł Adamowicz powinien kandydować w tegorocznych wyborach na urząd prezydenta Gdańska – czytamy w piśmie podpisanym m.in. przez Aleksandra Halla, Stefana Chwina, Pawła Huelle i Jacka Karnowskiego.

Czytaj też: PiS jest gotowe na wybory samorządowe

- Prezydent Paweł Adamowicz ma niekwestionowany znaczny udział w sukcesie Gdańska. Warto więc, aby kontynuował swą pracę – piszą zwolennicy Adamowicza i dodaję, że  powinien pozostać nadal prezydentem Gdańska z jeszcze jednego bardzo ważnego powodu.

- Od ponad dwóch lat w naszej Ojczyźnie trwa proces koncentrowania coraz większej władzy w jednym ośrodku. Jest on dokonywany z naruszaniem konstytucji. Ten proces uderza w oczywisty sposób także w ustrojową pozycję i prawa samorządu terytorialnego, który okazał się jednym z największych sukcesów wolnej Polski. Jest więc bardzo ważne, aby włodarzami naszych miast byli ludzie, którzy odważnie będą bronić państwa prawa, Konstytucji i praw samorządu terytorialnego. Paweł Adamowicz udowodnił, że jest takim człowiekiem.

Prezydent Gdańska także tłumaczył swoją decyzję sytuacją polityczną, odnosił się również do swojej długoletniej prezydentury:

- Wiem, że za chwilę pojawi się zarzut, że kieruje Gdańskiem od dwudziestu lat. Mówię otwarcie, uważam ten argument za fałszywy. Najlepiej rozwijające się polskie miasta, jak np.: Kraków, Wrocław, Gdynia, czy choćby Sopot, to takie, w których władza jest stabilna. Właśnie dzięki temu udaje się realizować wielkie projekty, pozyskiwać pieniądze na inwestycje i skutecznie przewodzić. Doświadczenie po prostu daje przewagę - tłumaczy Adamowicz.

Bez poparcia Platformy

Przypomnijmy, przewodnicząca gdańskiej PO, posłanka Agnieszka Pomaska odnosząc się do deklaracji Adamowicza powiedziała, że "każdy ma prawo taką deklaracje złożyć", ale jednak "jest to lekkie zaskoczenie".

-Wcześniej prezydent deklarował, że będzie wspierał kandydata PO, niezależnie od tego, kto nim będzie - przypomniała.

Zwróciła uwagę, że Platforma jest przed decyzją w sprawie kandydata na prezydenta Gdańska.

Pomaska powiedziała, że Platforma może mieć swojego kandydata na prezydenta. Pytana o to, czy PO może poprzeć Adamowicza odpowiedziała, że "jesteśmy przed decyzją".

- Nie chcę żadnych twardych deklaracji składać, zwłaszcza, że Adamowicz ma swoje sprawy w sądzie i to pewnie też będzie go angażowało - tłumaczyła.

Nie wykluczyła, że Platforma będzie miała wspólnego kandydata z Nowoczesną.

- Będziemy do tego dążyli i to rzeczywiście może wykluczyć możliwość poparcia dla Adamowicza - dodała.

Powiedziała, że Platforma zakładała podjęcie decyzji w sprawie kandydata "jakoś w marcu i nie ma powodu żeby przyspieszać tę sprawę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

 • Lolek, 2018-02-20 10:03:30

  Bezczelny, pełen buty, niesympatyczny facet. Przegra !
 • R, 2018-02-19 20:22:46

  Nie chcem ale muszem - hasło wyborcze Budynia