PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz z poparciem gdańskich działaczy PO

  • PAP/JS    21 lutego 2018 - 19:22
Paweł Adamowicz z poparciem gdańskich działaczy PO
W środę po południu Adamowicz przypomniał na Twitterze, że jego kandydatura cieszy się poparciem gdańskich działaczy Platformy (fot. UM Gdańsk)

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który w tegorocznych wyborach samorządowych chce ubiegać się o reelekcję, przypomniał na Twitterze, że ma poparcie gdańskich działaczy Platformy. Nie zapadła natomiast decyzja, czy Adamowicz będzie ostatecznie startował w wyborach jako kandydat PO.
Adamowicz chęć startu w jesiennych wyborach samorządowych ogłosił w ostatnią niedzielę. Dzień później zapowiedział, że jeśli Platforma Obywatelska, której jest członkiem, go nie poprze, wówczas wystartuje jako kandydat niezależny. Kierownictwo PO - jak wynika z rozmów z politykami tej partii - jest sceptyczne w tej sprawie. "Dla nas poparcie Adamowicza może być kłopotliwe" - mówił niedzielę (19 lutego) jeden z członków ścisłego kierownictwa ugrupowania.

W środę doszło do rozmowy Adamowicza z liderem pomorskiej PO i szefem klubu parlamentarnego Platformy Sławomirem Neumannem. Adamowicz, pytany po spotkaniu, czy PO poprze jego start, powiedział, że "wszystko jest możliwe". "Drzwi są otwarte" - dodał. Neumann podkreślał natomiast, że "to nie jest jeszcze moment na decyzję". "Jesteśmy odpowiedzialną partią, największą partią opozycyjną, która ma na swoich barkach ciężar odpowiedzialności, żeby wygrać z PiS-em i musimy spokojnie na to wszystko patrzeć i podejmować decyzje racjonalne" - tłumaczył.

W środę po południu Adamowicz przypomniał na Twitterze, że jego kandydatura cieszy się poparciem gdańskich działaczy Platformy. "Swoją decyzją o kandydowaniu realizuję jednogłośnie przyjętą uchwałę Rady Powiatu @Platforma_org w Gdańsku" - napisał samorządowiec.

 

 

Zamieścił też skan uchwały Rady Powiatu Platformy Obywatelskiej w Gdańsku z 2 października zeszłego roku, w której wyrażono oczekiwanie, iż "biorąc pod uwagę ogromny dorobek" Pawła Adamowicza", w odpowiednim terminie zgłosi on swoją kandydaturę na prezydenta Gdańska w tegorocznych wyborach samorządowych. "Oświadczamy, że jego kandydatura będzie miała nasze pełne poparcie również w czasie kampanii wyborczej" - napisali członkowie Rady Powiatu PO w Gdańsku.

Neumann mówił po spotkaniu z Adamowiczem, że Platforma chce "budować maksymalnie szeroki blok wyborczy, nie tylko PO i Nowoczesnej, ale szerszy - żeby w wyborach samorządowych odsunąć groźbę przejęcia samorządu przez PiS". "Efektem tego dużego bloku będą też najlepsi kandydaci, którzy będą kandydować w miastach, z największym poparciem i dający największą szansę na wygranie wyborów" - mówił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.