PARTNER PORTALU
 • BGK

Paweł Kukiz: Trzeba przyciągnąć młodzież do wyborów samorządowych

 • PAP/AT    28 sierpnia 2017 - 08:48
Paweł Kukiz: Trzeba przyciągnąć młodzież do wyborów samorządowych
Zaczęto mówić o nas jako o przystawce PiS - powiedział lider Kukiz'15 (Paweł Kukiz, fot. facebook.com/KlubPoselskiKukiz15)

Należy doprowadzić do porozumienia pod podziałami, a szansą są młodzi ludzie. Trzeba przyciągnąć młodzież do wyborów samorządowych, a jedynymi kryteriami powinny być przyzwoitość i pracowitość - powiedział Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
• Paweł Kukiz na spotkaniu w Kaliszu powiedział, że zaskoczy go PiS, kiedy przestanie być partią arogancką i zacznie rozmawiać ze wszystkimi ugrupowaniami.

• Zaapelował, żeby ludzie nie wrzucali Kukiz'15 do tygla z PiS-em.

• Kukiz zaprosił obecnych do odwiedzenia strony www.samorządyzkukizem.pl.

Spotkanie Kukiza z kaliszanami odbyło się w niedzielę (27 sierpnia) przed koncertem dożynkowym zespołu posła w gminie Żelazków.

"Jeszcze na dobre spotkanie się nie zaczęło, a my już chcemy się pozabijać, bo ty jesteś w PiS a ty w PO, a teraz jesteś u Kukiza" - powiedział lider ugrupowania Kukiz'15.

Burzliwa atmosfera spotkania zaczęła się od pytania kaliszanina: "Czy lubi pan otaczać się najemnikami politycznymi? Na dole w samorządzie mamy złe przykłady takiego "Titanica", gdzie byli działacze PO łapią się pana szalupy. W swoim programie wyborczym często podkreśla pan apartyjność ugrupowania Kukiz' 15 i odcięcie się od partyjnych układów. Tymczasem dyrektorem biura kaliskiego posła Jerzego Kozłowskiego z pana ugrupowania jest Dawid Jóźwiak, człowiek, który współpracował z ludźmi z PO, Jarosławem Gowinem oraz doradzał posłom PiS".

Na pytanie zareagował Dawid Jóźwiak, który powiedział, że zajmuje się kampaniami politycznymi.

"To ja robiłem kampanię prezydenta Kalisza Grzegorza Sapińskiego, dzisiaj to ja pomagałem, żeby ze sceny zniknął wiceprezydent Kalisza Piotr Kościelny i żeby jego miejsce zajęła wiceprezydent Barbara Gmerek" - poinformował.

Poseł Kukiz powiedział, że skłamałby, gdyby zapewnił, że wie, co dzieje się w każdym biurze w Polsce i kto jakich dobiera współpracowników.

"Jak oni sobie układają swoje podwórko, to jest ich sprawa. Jeśli się panu nie podoba, to niech pan na niego nie głosuje. Z pewnością zainteresuję się, o co w tym wszystkim tutaj chodzi" - powiedział parlamentarzysta.

Kukiz zaprosił obecnych do odwiedzenia strony www.samorządyzkukizem.pl.

"Jeśli pan chce, aby człowiek, który pana irytuje zszedł ze sceny, musi być pan od niego lepszy, proszę się wpisać na tę stronę i startować w wyborach samorządowych" - powiedział.

Kukiz powiedział, że należy doprowadzić do porozumienia "pod podziałami", a szansą są młodzi ludzie. Zdaniem posła trzeba przyciągnąć młodzież do wyborów samorządowych, a jedynymi kryteriami powinny być przyzwoitość i pracowitość.

"Jak patrzę na młodych PiS-owców w Sejmie, to oni niewiele różnią się od młodych Kukizowców. Nie są skatowani partyjną hierarchią i nie nauczeni tego, jak żyje się na koszt społeczeństwa. Jeszcze chcą coś zrobić, jeszcze mają w sobie jakąś ideowość i idealizm" - powiedział poseł.

Parlamentarzysta zaapelował, żeby ludzie nie wrzucali Kukiz'15 "do tygla z PiS-em".

"Zaczęto mówić o nas jako o przystawce PiS po głosowaniu w sprawie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Na początku zaproponowaliśmy, by sędziów TK wybierano przewagą 2/3 liczby posłów. Podczas pierwszego głosowania byliśmy przeciwko sędziom PO. Wtedy przyszedł p. Suski i zaproponował, żebyśmy w nagrodę wystawili swojego sędziego do TK. Powiedziałem wtedy, że nie zagłosujemy również za sędziami PiS. I tak uczyniliśmy".

Paweł Kukiz powiedział, że nie jest zaskoczony atmosferą spotkania i niewiele w życiu może go zaskoczyć. "Zaskoczy mnie PiS, kiedy przestanie być partią arogancką i zacznie rozmawiać ze wszystkimi ugrupowaniami" - poinformował.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (6)

 • bezpartyjny samorzadowiec, 2017-09-05 17:40:52

  Kukiz co innego mówi - szkaluje PiS a co innego robi - głosuje zawsze z PiS w Sejmie więc lepiej głosować na PiS lub inne partie ... trzeba mu skrócić męki i rozstać się z Kukiz w przyszłym Sejmie
 • Wyborca, 2017-09-01 18:02:06

  Kukiz to przyszłość Polaków, szczery w tym co mówi i robi. Więcej takich polityków a wierzę ze wróci normalność.
 • bez lansu nie ma awansu, 2017-09-01 09:37:48

  Do normalny: Kukiz to największy medialny lanser. Zawsze pójdzie z tym, kto jest na fali.