PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Rabiej, nowy rzecznik Nowoczesnej: Anna Zalewska zaczyna mieć przeciwników we własnych szeregach

  • MN/Parlamentarny.pl    28 października 2016 - 15:16
Paweł Rabiej, nowy rzecznik Nowoczesnej: Anna Zalewska zaczyna mieć przeciwników we własnych szeregach
Paweł Rabiej ma wkrótce objąć funkcję rzecznika Nowoczesnej. (fot. Twitter)

Członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej obejmie w przyszłym tygodniu funkcję rzecznika partii. W rozmowie z serwisem Parlamentarny.pl, w mocnych słowach podsumowuje rok rządów PiS. Ale wskazuje też na plusy.
- Minister edukacji Anna Zalewska, która chce likwidować gimnazja właściwie nie wiadomo po co, kompletnie nas zadziwia. Co więcej, zaczyna mieć przeciwników nawet we własnych szeregach – mówi Paweł Rabiej w kwestii reformy edukacji i likwidacji gimnazjów.

Rzecznik Nowoczesnej, obok Anny Zalewskiej, wskazuje również na niekompetencję ministrów Waszczykowskiego i Macierewicza. Jego zdaniem ten pierwszy psuje wizerunek Polski w oczach zagranicznych obserwatorów, a szef MON rozchwiał w narodzie poczucie bezpieczeństwa państwa.

Podsumowując rok rządów Prawa i Sprawiedliwości wymienia jednak plusy. Wśród nich zadbanie o osoby najuboższe w Polsce i tych, którzy potrzebują wsparcia poprzez darmowe leki czy 500 plus. – To był krok w dobrą stronę, chociaż program krytykowaliśmy jako niesprawiedliwy i źle skonstruowany – przyznaje Rabiej.

Ale rzecznik opozycji widzi zdecydowanie więcej minusów w rządzeniu państwem przez partię PiS. Jako elementy „niszczenia państwa” wymienia konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego. – Widzę to jako ważny element niszczenia państwa. Naruszanie trójpodziału władzy i wprowadzanie rozwiązań doraźnych, niszczenie autorytetów sądów, TK to działania rozbijające państwo – mówi Rabiej.

Jak dodaje, sam pomysł komisji weryfikacyjnej daje sygnał Polakom, że nie jest możliwe, by organy państwa działały skutecznie. – Że sądy i prokuratura nie są w stanie dać sobie rady z problemem reprywatyzacji, że musimy szukać rozwiązań doraźnych czy nadzwyczajnych - wymienia.

Całą rozmowę przeczytasz na Parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • olo, 2016-10-28 17:08:03

    bankierzy pewnie lepiej by rządzili, jak to bankierzy money,money oni pewnie daliby zwykłym ludziom a zabrali wielkim firmom