PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Rabiej: pomnik smoleński powinien powstać tuż po katastrofie

  • PAP/KDS    12 lutego 2018 - 08:14
Paweł Rabiej: pomnik smoleński powinien powstać tuż po katastrofie
Źle się stało, że pomnik nie powstał zaraz po katastrofie. (fot.:twitter.com/PawelRabiej)

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej jest potrzebny. Powinien był powstać tuż po katastrofie; źle się stało, że nie powstał - powiedział w poniedziałek (12.02) polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.
Polityk pytany w radiowej Jedynce, czy jeżeli tandem Rafał Trzaskowski (PO) - Paweł Rabiej wygra wybory samorządowe w Warszawie, to wyburzy pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej, odparł: mam nadzieję, że nie będę tego robił.

- Apelowałem w tamtym tygodniu do inicjatorów tego pomnika, (...) żeby nie eskalować tej sytuacji, żeby nie doprowadzić do tego, żeby ten pomnik, który jest potrzebny, powstał z naruszeniem prawa - dodał.

Podkreślił, że ma dużo zastrzeżeń co do postawy władz Warszawy, zwłaszcza tuż po katastrofie. Według niego wtedy pomnik powinien powstać. - Źle się stało że nie powstał - ocenił. - Od początku mówiłem, że on jest potrzebny, nawet często wbrew opinii członków swojej własnej partii, czy też naszych sympatyków - zaznaczył.

Jak dodał, uważa, że pomnik powinien powstać, ale potrzebne jest odpuszczenie win po obu stronach. - Być może należy właśnie - i adresuje to do inicjatorów budowy pomnika, czyli do komitetu społecznego, (...) o to, żeby jednak siadł z władzami Warszawy - powiedział Rabiej. - Uważam, ze trzeba o tym rozmawiać - dodał.

Społeczny komitet budowy pomników smoleńskich zapowiedział w zeszłą środę, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego w Warszawie a ul. Królewską, oraz że rozpoczynają się prace nad nim. W czwartek Rada Warszawy, głosami PO, przyjęła stanowisko, w którym nie wyraża zgody na budowę pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego.

W listopadzie zeszłego roku doszło do porozumienia między PO i Nowoczensą, zgodnie z którym Rafał Trzaskowski (PO) jest kandydatem obu partii na prezydenta Warszawy, a Paweł Rabiej - na wiceprezydenta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Rebus, 2018-02-12 10:32:55

    Ten Pan to pewnie się urwał z choinki. Ile już w Polsce mamy pomników i upamiętnień smoleńskich?