PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Rabiej tłumaczy się z mafijnych powiązań

  • PAP/AH    8 listopada 2017 - 12:17
Paweł Rabiej tłumaczy się z mafijnych powiązań
Paweł Rabiej jest kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Warszawy (fot. Nowoczesna/twitter)

Pracowałem dla klubu Colosseum, nie dla byłego gangstera mafii pruszkowskiej Jarosława Sokołowskiego "Masy"- powiedział członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej. W ten sposób odniósł się do artykułu "SE", w którym "Masa" nazywa Rabieja swoim "chłopcem na posyłki".
W środę "Super Express" napisał, że w połowie lat dziewięćdziesiątych członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej był rzecznikiem "ekskluzywnej dyskoteki Colosseum, w której bawiła się mafia, a jeden z szefów Pruszkowa był współwłaścicielem klubu". Według informacji przekazanych przez świadka koronnego, byłego gangstera mafii pruszkowskiej Jarosława Sokołowskiego "Masy", kandydat na prezydenta Warszawy miał być wówczas "chłopcem na posyłki" szefów dyskoteki Colosseum.

Rabiej zdementował te doniesienia w środę w TVP 1.

- To jest jakiś absurd totalny - stwierdził. Podkreślił, że w latach dziewięćdziesiątych pracował dla klubu Colosseum, a nie dla Jarosława Sokołowskiego.

- To był klub muzyczny, który nie miał nic wspólnego wówczas z mafią pruszkowską. To są wyssane z palca absurdy, których w kampanii politycznej będzie bez wątpienia wiele - mówił.

Szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w środę w Radiu Plus odmówiła komentarza w tej sprawie.

- Mam wrażenie, że w tej chwili odbywa się szukanie haków. Przepraszam bardzo, ale nie komentuję słów gangsterów - oświadczyła.

Paweł Rabiej został w czerwcu wyłoniony przez Nowoczesną jako kandydat w wyborach na prezydenta Warszawy.

"Warszawa jest lustrem naszego kraju. Mamy miasto dwóch różnych prędkości. Warszawę aktywnych i porzuconych. Warszawę lewą i prawą. Miasto otwarte i miasto pełne obaw, a strach rodzi złość i agresję. Warto łączyć, a nie dzielić. Trzeba budować mosty, a nie mury, chcę połączyć nasze pęknięte miasto" - mówił Rabiej po nominacji. Podkreślał, że Warszawa może stać się miastem "z marzeń i snów", ale do tego potrzebna jest - jak ocenił - "mądra głowa, silna ręka i otwarte serce".

"To ważny dzień dla Nowoczesnej, rozpoczynamy kampanię samorządową w Warszawie. Nowoczesna ma wizję Warszawy uczciwej, otwartej, aktywnej i nowoczesnej" - oświadczył.

Rabiej zaznaczył, że chciałby, aby Warszawa była uczciwa. "Pamiętam wiele spraw związanych z lokalami komunalnymi, z działkami, inwestycjami, przykłady niegospodarności. Od początku walczyłem w Warszawie z ośmiornicą reprywatyzacyjną. Zbyt wiele osób przez dzikie roszczenia znalazło się na bruku" - stwierdził.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.