PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Szefernaker Pełnomocnikiem Rządu do spraw Współpracy z Samorządem Terytorialnym

  • MIW    17 stycznia 2018 - 15:36
Paweł Szefernaker Pełnomocnikiem Rządu do spraw Współpracy z Samorządem Terytorialnym
Paweł Szefernaker odpowiadać ma za koordynację działań strony rządowej w ramach prac Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. (fot. www.premier.gov.pl)

Od wczoraj (16.01) swoją misję formalnie rozpoczął Pełnomocnik Rządu do spraw Współpracy z Samorządem Terytorialnym. Został nim Paweł Szefernaker, który dziś (17.01) został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Informację o ustanowieniu pełnomocnika przynosi opublikowane 16 stycznia w Dzienniku Ustaw RP rozporządzenie Rady Ministrów.

Jak można w nim przeczytać Pełnomocnikiem jest sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do jego zadań należeć ma zapewnienie koordynacji działań strony rządowej w ramach prac Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W szczególności chodzi o zapewnienie koordynacji opracowywania harmonogramu prac Komisji; zapewnienie bieżącej, prawidłowej współpracy i wymiany informacji między administracją rządową a jednostkami samorządu terytorialnego, a także dokonywanie ocen oraz formułowanie wniosków „w zakresie doskonalenia współpracy między administracją rządową a jednostkami samorządu terytorialnego”.

Czytaj: Rekonstrukcja rządu. Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego. Co zmieni Minister Joachim Brudziński

Pełnomocnik zyskał możliwość wnoszenia, za zgodą premiera, do rozpatrzenia przez Radę Ministrów projektów dokumentów rządowych „wynikających z zakresu jego działania”. Może również powoływać zespoły o charakterze opiniodawczym lub do opracowania określonych zagadnień oraz - w zakresie swoich zadań - zlecać przeprowadzenie ekspertyz. Pełnomocnik przedstawiać będzie ponadto Radzie Ministrów analizy, oceny i wnioski związane z zakresem jego działania oraz sprawozdania ze swojej działalności.

Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia

Pełnomocnikiem został Paweł Szefernaker, którego dziś powołano na stanowiska sekretarza stanu w MSWiA (mówiło się o tym od kilku dni). Odpowiadał będzie za sprawy związane z administracją, współpracę z samorządem terytorialnym, kościołami, związkami wyznaniowymi oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi. Paweł Szefernaker był wcześniej sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • samorządowiec, 2018-01-22 21:33:49

    Człowiek, który zorganizował i nadzorował hejt PiS-u podczas wyborów w 2015 roku, to świetna kandydatura.