PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Szefernaker przekonuje: Pieniądze potrzebne na wybory będą przez rząd zapewnione

  • GP    27 lutego 2018 - 09:09
Paweł Szefernaker przekonuje: Pieniądze potrzebne na wybory będą przez rząd zapewnione
Minister Joachim Brudziński, który od stycznia, od rekonstrukcji rządu kieruje MSWiA. (fot.MSWiA/twitter.com)

- Wszelkiego rodzaju potrzebne środki finansowe związane z legislacją i PKW będą przez rząd zapewnione - uspokajał w sprawie finansowania elekcji samorządowej wiceminister spraw wewnętrznych.
Po tym, jak podniosły się głosy z Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) o trudnościach z kosztami wyborów samorządowych, o opinię publiczną uspokaja Paweł Szefernaker. Polityk rządowy jest wiceministrem w resorcie Joachima Brudzińskiego, a po zmianach w Kodeksie Wyborczym to ten resort współodpowiada za przygotowanie procedur wyborczych.

Szefernaker nie wykluczył, że niebawem przedstawiciele resortu spotkają się z PKW. - Jeśli dojdzie do takiego spotkania, będziemy rozmawiać o konkretnych wyliczeniach - tłumaczył we wtorek (27 lutego) polityk w TVN 24. Jak zaakcentował MSWiA jest "w regularnym kontakcie z PKW" więc nie ma powodów do niepokoju o przyszłość jesiennych wyborów.

- Wszelkiego rodzaju potrzebne środki finansowe związane z legislacją i PKW będą przez rząd zapewnione - zapewnił polityk dodając, że w interesie opcji rządzącej jest także, by elekcja do gmin, powiatów i miast była przeprowadzona "sprawnie i bezstronnie."

Zastrzeżenia do kosztów wyborczych PKW podnosi od kiedy znowelizowano przepisy i wprowadzono dwie zmiany w Kodeksie wyborczym. Sejm w noweli głosowanej zimą założył, że wybory samorządowe będą musiały być przeprowadzone przez dwa składy komisji i, że lokale wyborcze będą wyposażone w monitoring. Obie te zmiany zwiększają koszt procedur wyborczych.

Ponadto trwają pomniejsze spory związane z wyborami samorządowymi. Jeden taki konflikt wybuchł niedawno w Poznaniu. Więcej o sporze Jacka Jaśkowiaka z lokalnymi działaczami PiS przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.