PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Szefernaker wiceszefem MSWiA? Ma zastąpić Sebastiana Chwałka

  • MIW    11 stycznia 2018 - 11:00
Paweł Szefernaker wiceszefem MSWiA? Ma zastąpić Sebastiana Chwałka
Do tej pory za kontakty z samorządami odpowiadał Sebastian Chwałek. (fot. MSWiA)

Paweł Szefernaker ma zostać sekretarzem stanu i pierwszym zastępcą Joachima Brudzińskiego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Miałby odpowiadać m.in. za kontakty z samorządami, zastępując w tej roli Sebastiana Chwałka. Sam Szefernaker pośrednio potwierdził doniesienia mediów.
Informację o powierzeniu Szefernakerowi (poprzednio był sekretarzem stanu w kancelarii premiera) funkcji wiceszefa MSWiA podał TVN oraz RMF.

Sam zainteresowany na swoim facebookowym profilu udostępnił doniesienie tej drugiej stacji opatrując je wymownym komentarzem „Nowe wyzwania w pracy dla Polski” (MSWiA na razie oficjalnie nie informuje o zmianie w kierownictwie resortu).

Paweł Szefernaker ma 31 lat. Przez niespełna jedną kadencję (2010 – 2014) był radnym w warszawskiej dzielnicy Śródmieście, następnie przez rok (2014 – 2015) był radnym sejmiku zachodniopomorskiego. W 2015 r. odpowiadał za internetową część kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. W tym samy roku sam też został posłem (z listy PiS) w okręgu koszalińskim. W listopadzie 2015 r. został powołany do pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (jako sekretarz stanu).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • samorządowiec, 2018-01-11 15:40:36

    Coś mi się zdaje, że za bardzo chwaliliśmy ministra Chwałka i teraz dostaniemy lojalnego i cynicznego żółtodzioba.