PARTNER PORTALU
 • BGK

Paweł Zalewski w zarządzie świętokrzyskiej PO

 • pt/pap    14 lipca 2016 - 19:59
Paweł Zalewski w zarządzie świętokrzyskiej PO
Paweł Zalewski (twitter.com)

• Były poseł i były eurodeputowany Paweł Zalewski, został iceprzewodniczącym zarządu Platformy Obywatelskiej w woj. świętokrzyskim.
• Zdaniem lidera PO Grzegorza Schetyny, to „kolejny krok” do dobrego przygotowania partii w regionie do wyborów samorządowych.
Zalewski znalazł się we władzach świętokrzyskiej PO z inicjatywy Schetyny, który jest posłem z tego okręgu. Na stanowisko wiceprzewodniczącego rekomendowała Zalewskiego partyjnej Radzie Regionu, szefowa świętokrzyskiej Platformy, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

Posłanka poinformowała, że 30-osobowa rada poparła kandydaturę Zalewskiego jednogłośnie.

Na konferencji prasowej w Kielcach, która poprzedziła posiedzenie rady, Schetyna przypomniał, że już wcześniej zapowiadał rekomendację dla kandydatury Zalewskiego, jako "pewnego rodzaju otwarcie" w świętokrzyskiej PO.

"Czuję się współodpowiedzialny. Jestem jednym z trzech parlamentarzystów, posłów tutaj w świętokrzyskim. Ale moje obowiązki są dosyć duże i wykraczają poza województwo. Więc cieszę się, że będziemy mogli rozszerzyć naszą współpracę, a także potencjał świętokrzyskiej Platformy o Pawła Zalewskiego" - mówił polityk.

Schetyna dodał, że zależy mu aby Zalewski był odpowiedzialny za projekty klubów obywatelskich. "Chcemy wokół tej aktywności zbudować ważną część tożsamości Platformy Obywatelskiej i jej tutaj obecności. Dzisiaj kolejny krok - mam nadzieję - w kierunku dobrego przygotowania PO w świętokrzyskim do wyborów samorządowych" - dodał szef partii.

Zalewski dziękował Schetynie za zaufanie. "Grzegorz Schetyna wie doskonale o moich związkach z regionem świętokrzyskim i uznał, że trzeba je po prostu wykorzystać dla dobra Platformy i dla dobra Polski" - mówił polityk, dziękując także Okle-Drewnowicz i przedstawicielom partyjnej Rady Regionu. Zalewski jest związany z regionem rodzinnie, ma też dom pod Sandomierzem.

Sieć klubów obywatelskich

"Zadania zostały postawione. One są jasne. Musimy zbudować sieć prężnie działających klubów obywatelskich, które będą ciekawe dla mieszkańców województwa w taki sposób, aby chcieli się w nie zaangażować" - argumentował.

B. europoseł podkreślił, że wytworzona poprzez kluby aktywność obywatelska, jest bardzo ważna dla ugrupowania także w kontekście najbliższych wyborów samorządowych. "Musimy się do tego doskonale przygotować. Bardzo się cieszę na to wyzwanie. Myślę, że wspólnie czekamy na tych wszystkich, którzy będą chcieli razem z nami pracować i realizować swoją wizje obywatelskiej Polski w województwie świętokrzyskim" - dodał Zalewski.

Okła-Drewnowicz podkreśliła, że cieszy się na "merytoryczną i organiczną" pracę na rzecz regionu, który "nie jest mały". "Pracy jest dużo (…) Zawsze hołubiłam taką drużynową pracę i myślę, że dziś jest przykład takiej wspólnej, drużynowej pracy" - mówiła posłanka.

Przedstawiciel zarządu regionalnej PO, poseł Artura Gierada, ocenił, że obecność "doświadczonego" polityka, jakim jest Zalewski, będzie dużym "wzmocnieniem intelektualnym" partii w województwie świętokrzyskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.