Pełnomocnictwa w sprawach podatkowych na urzędowych wzorach

Zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów, od 1 stycznia 2016 r. pełnomocnictwa w sprawach podatkowych powinny być składane na urzędowych wzorach m.in. UPL-1P oraz OPL-1P.

Pełnomocnictwa w sprawach podatkowych na urzędowych wzorach
Od 1 stycznia pełnomocnictwo do prowadzenia spraw podatkowych ma być udzielane na specjalnym formularzu. fot.flickr.com/AgriLife Today)

Od 1 stycznia pełnomocnictwo do prowadzenia spraw podatkowych ma być udzielane na specjalnym formularzu, a nie - jak było dotychczas - w dowolnej formie pisemnej. Tę zmianę wprowadza rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 grudnia 2015 r. w sprawie wzorów pełnomocnictw do podpisywania deklaracji oraz wzorów zawiadomień o zmianie lub odwołaniu tych pełnomocnictw.

Rozporządzenie określa wzory pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej w postaci papierowej (UPL-1P), pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (UPL-1), zawiadomienia o zmianie lub odwołaniu pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej w postaci papierowej (OPL-1P) oraz zawiadomienia o zmianie lub odwołaniu pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (OPL-1).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE