PARTNER PORTALU
  • BGK

Petru: będę namawiał Lubnauer, aby poparła Trzaskowskiego

  • PAP/AH    27 listopada 2017 - 13:54
Petru: będę namawiał Lubnauer, aby poparła Trzaskowskiego
Fot. pixabay/Nowoczesna/PTWP

B. szef Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiedział, że będzie namawiał nową przewodniczącą ugrupowania Katarzynę Lubnauer do poparcia kandydatury posła PO Rafała Trzaskowskiego na prezydenta stolicy i Pawła Rabieja na wiceprezydenta oraz "podtrzymania wszelkich ustaleń Zjednoczonej Opozycji".
• Nowa szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer, nie rozstrzyga jeszcze poparcia kandydata na prezydenta Warszawy.

• Wcześniej Grzegorz Schetyna oraz Ryszard Petru wskazali na wspólną kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na to stanowisko. 

- Będę namawiał K. Lubnauer do poparcia @trzaskowski_ @PawelRabiej i podtrzymania wszelkich ustaleń #ZjednoczonaOpozycja. Szczególnie dotyczących zasad wyłaniania kandydatów na prezydentów i wspólnych list do sejmików i rad miejskich. W porozumieniu siła i szansa na sukces - napisał Petru w poniedziałek na Twitterze.

 W czwartek (23 listopada) szef PO Grzegorz Schetyna oraz Ryszard Petru poinformowali, że poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem obu partii na prezydenta stolicy; polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej ma zostać wiceprezydentem.

W sobotę (25 listopada) Lubnauer, która tego dnia została wybrana na nową szefową Nowoczesnej, mówiła w TVN24, że na razie nie ma porozumienia między Nowoczesną a PO ws. kandydata na prezydenta Warszawy. Dodała, że obie partie muszą jeszcze raz po partnersku poukładać układankę związaną z wyborami samorządowymi.

- Musimy porozmawiać o tym, jakie są nasze cele, a według mnie naszym celem jest zwycięstwo opozycji w każdych kolejnych wyborach w najbliższych latach - mówiła w poniedziałek w Polsat News Lubnauer. Jak wskazała, w najbliższych czasie szykuje się "maraton wyborczy", czyli wybory samorządowe, wybory do Parlamentu Europejskiego oraz wybory parlamentarne.

Powtórzyła, że mając to w perspektywie należy zbudować silną opozycję. Zdaniem Lubnauer porozumienie zawarte między Petru a szefem PO ws. kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy może być "pewną bazą" do rozpoczęcia rozmów. Podkreśliła, że nie może ono dotyczyć tylko jednego miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.