PARTNER PORTALU
 • BGK

Petru: Poznań źle się rozwija; wystawimy kandydata na prezydenta miasta

 • PAP/JS    18 czerwca 2016 - 15:08
Petru: Poznań źle się rozwija; wystawimy kandydata na prezydenta miasta

Ryszard Petru przyjechał do Poznania na spotkanie z mieszkańcami pn. "Lepszy Poznań, Lepsza Polska" (fot. twitter/Nowoczesna)

• W najbliższych wyborach samorządowych Nowoczesna wystawi w Poznaniu swojego kandydata na prezydenta – zapowiedział w stolicy Wielkopolski lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
• Jak ocenił, miasto pod obecnymi rządami rozwija się zbyt wolno.




Ryszard Petru przyjechał do Poznania na spotkanie z mieszkańcami pn. "Lepszy Poznań, Lepsza Polska". W trakcie konferencji prasowej podkreślił, że Nowoczesnej zależy na "mapowaniu potrzeb" Polaków w różnych regionach kraju.

"Spotykam się z mieszkańcami Poznania, aby mówić o potrzebach zmian w Polsce. Przecież nie chodzi tylko o to, aby odsunąć PiS od władzy, ale o to, by zaproponować nowe, lepsze rozwiązania - tak, abyśmy mogli żyć w bezpiecznym, szczęśliwym kraju, gdzie ludzie dobrze zarabiają. To nazwaliśmy mapowaniem potrzeb, czyli rozmową o tym, co my proponujemy, w stosunku do tego, jak ludzie na to reagują" - powiedział.

Jak dodał, w najbliższym czasie Nowoczesna będzie chciała przedstawiać swój program. "Wykorzystujemy ten czas letni, aby prowadzić konsultacje programowe w całej Polsce i rozpoczynamy je w Poznaniu" - powiedział.

Zobacz też: Lech Kaczyński patronem terminala LNG w Świnoujściu

Lider Nowoczesnej gości w Wielkopolsce od piątku (17 czerwca). W Poznaniu był pytany o to, jakich zmian wymaga region i jego stolica.

"Jestem z Wrocławia i pamiętam, jak wyglądał Wrocław i Poznań w latach '90. Przyznam, że z patrzyliśmy z zazdrością na dynamikę rozwoju i na perspektywy Poznania. Teraz mam wrażenie, że jest odwrotnie" - powiedział.

Jak dodał, Nowoczesna w najbliższych wyborach samorządowych wystawi własnego kandydata na prezydenta Poznania, który zawalczy z obecnie rządzącym miastem Jackiem Jaśkowiakiem (PO).

"Mam wrażenie, że obecny prezydent Poznania zbyt dużą wagę przykłada do audytów, a za małą do tego, co Poznaniowi jest potrzebne. Miasto mogłoby się dużo szybciej rozwijać, mogłoby być bardziej dynamiczne, ma olbrzymi potencjał intelektualny, przedsiębiorczy, logistyczny, jest znakomicie położone - a jednak tej dynamiki nie widać" - ocenił lider Nowoczesnej.

W spotkaniu z mieszkańcami Poznania, poza Ryszardem Petru, wzięli też udział lokalni posłowie Nowoczesnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (4)

 • tantus, 2016-06-20 09:38:30

  W ostatnich kilkunastu latach Wrocław zdecydowanie cofa się w rozwoju, więc wyprzedzić go nie będzie wcale trudno.
 • sas, 2016-06-19 22:25:11

  1. Patersson i pozapoznaiak - to przykłady wybitnych gnid polskich. PiS ośmielił lumpiarstwo i tak już będzie na dłużej, niestety. 2. W ostatnim rankingu Europolis - miast zrównoważonego rozwoju - Poznań wyprzedza nieco Wrocław, więc niech pan Petru nie opowiada głupstw i nie pitoli publiczności... o swoich "wrażeniach" z zarządzania Poznaniem przez obecną ekipę. Ta ma jeszcze trochę czasu, by pokazać swoje osiągnięcia albo przepadnie.  rozwiń
 • pozapoznaniak, 2016-06-19 14:31:03

  Petrudolarek, obiecuje gruszki na wierzbie mimo, że pseudo"nowoczesna", do dziś nie przedstawiła Polakom żadnego programu na rozwój Polski. Ten cinkciarz, szuka w Poznaniu "dojnej krowy" aby potem to "mleko", sprzedać Niemcom i Brukseli. Jak mu coś nie wyjdzie, to pojed...zie tam na skargę, na Poznań i Polskę. Jednocześnie także, po walizkę pieniędzy dla KOD-u i połowę dla siebie. Przy okazji, popieram i obiema rękami podpisuję się pod tym, co napisał Petersson. Brawo Chłopie ! Poznaniacy, nie potrzebują głupich mądrali, do właściwego gospodarowania miastem i Polską. Sami doskonale wiedzą jak to robić, co czynią od wieków. Niepotrzebny Im jest do tego, jakiś cinkciarz i sprzedawczyk.  rozwiń