PARTNER PORTALU
  • BGK

Petru, wybory samorządowe: Chcemy wystawić kandydatów na prezydentów w 1/3 miast wojewódzkich

  • bad/PAP    21 października 2017 - 11:36
Petru, wybory samorządowe: Chcemy wystawić kandydatów na prezydentów w 1/3 miast wojewódzkich
Nowoczesna chce wystawić kandydatów na prezydentów miast. Fot. twitter

Opozycja jest bliska porozumienia przed wyborami samorządowymi – powiedział w sobotę w Poznaniu na konwencji regionalnej Nowoczesnej Ryszard Petru. Nowoczesna chce wystawić kandydatów na prezydentów, jako jedynych kandydatów opozycji, w 1/3 miast wojewódzkich.
Jak podkreślił, należy tak rozłożyć siły, aby wspólnie popierać kandydatów opozycji na prezydentów polskich miast. Zaznaczył, że jest to rozwiązanie "najlepsze, bo skuteczne".

- W jednej trzeciej miast wojewódzkich, kandydatów na prezydentów, jako jedynych kandydatów opozycji, wystawia Nowoczesna. W pozostałych dwóch trzecich, kandydatów na prezydentów miast wskazują pozostałe ugrupowania opozycyjne - a my ich popieramy - powiedział.

Jak dodał, w wyborach "do rad miejskich i do sejmików" stworzone zostaną wspólne listy "uczciwie i sprawiedliwie określające miejsca na listach określonych ugrupowań".

- To jest konkretna i uczciwa oferta, którą kładę dziś na stole i to jest oferta, która, jestem przekonany, da pewność zatrzymania PiS w samorządach. To jest oferta dla dobra Polski, po to, by Polska mogła być uczciwa i aktywna - podkreślił Petru.

Jak dodał, partie opozycyjne są bliskie porozumienia przed wyborami samorządowymi. - Dla wszystkich, dla których najważniejsze jest dobro Polski to jest czas poszukiwania rozwiązań i kompromisów. My taką postawę przyjmujemy. Głęboko wierzę, że porozumienie jest w zasięgu ręki - powiedział.

Podczas sobotniej konwencji zostaną wybrane nowe władze regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.