PARTNER PORTALU
  • BGK

Piły dla gmin poszkodowanych w nawałnicach

  • PAP/AT    21 sierpnia 2017 - 13:33
Piły dla gmin poszkodowanych w nawałnicach
Polski Związek Łowiecki pomaga w usuwaniu skutków nawałnic (fot.pixabay.com)

Polski Związek Łowiecki kupi 50 pił motorowych dla gmin dotkniętych nawałnicami, jakie przeszły w ubiegły weekend nad Polską - poinformował w poniedziałek resort środowiska. Poszkodowani mają otrzymać piły w tym tygodniu.
"Polski Związek Łowiecki pomaga w usuwaniu skutków nawałnic, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia. Jego członkowie uczestniczą w likwidowaniu szkód w województwie pomorskim. Związek zakupi i przekaże poszkodowanym gminom również 50 pił motorowych" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Środowiska. Dodano, że PZŁ planuje w tym tygodniu przekazać piły gminom

Jak przekazał resort, w usuwaniu strat ma miejscu pracują przedstawiciele lokalnych obwodów łowieckich oraz członkowie PZŁ z całego kraju. "Wielu z nich legitymuje się uprawnieniami pilarza, w związku z czym mogą fachowo wspierać lokalne władze i leśników w usuwaniu powstałych szkód" - napisano.

W komunikacie podkreślono, że nawałnice, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia, spowodowały największe zniszczenia w dziejach polskiego leśnictwa. "To również ogromne straty przyrodnicze, zniszczone siedliska cennych gatunków, gniazda ptaków i legowiska dzikich zwierząt. Koszty likwidacji szkód spowodowanych przez wichury szacuje się na około miliarda złotych" - napisano.

Czytaj też: Ogłoszenie klęski żywiołowej wiąże się z zarządami komisarycznymi w samorządach

W pierwszej połowie sierpnia - szczególnie w nocy z 11 na 12 sierpnia - nad Polską przeszły nawałnice, które spowodowały liczne zniszczenia. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi sześć osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek; poszkodowanych zostało 54 osób, w tym 15 strażaków. Usuwając skutki nawałnic, strażacy interweniowali już blisko 23 tys. razy, najczęściej na Kujawach i Pomorzu, w Wielkopolsce, na Pomorzu oraz na Dolnym Śląsku. Uszkodzonych zostało ponad 4 tys. budynków, z czego ponad 3 tys. to budynki mieszkalne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.