PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotr Babiarz odchodzi z PiS. Powodem afera we wrocławskim PCK

  • TK    8 marca 2018 - 15:03
Piotr Babiarz odchodzi z PiS. Powodem afera we wrocławskim PCK
Babiarz oświadczył, że czuje się niewinny w związku z aferą w PCK (Fot. piotrbabiarz.com)

Poseł Piotr Babiarz poinformował o opuszczeniu szeregów Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa ma związek z aferą we wrocławskim Polskim Czerwonym Krzyżu. Babiarz wymieniany jest wśród osób zamieszanych w wyłudzanie pieniędzy.
Piotr Babiarz był szefem dolnośląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Funkcję szefa partii we Wrocławiu objął w listopadzie 2016 roku. 

Na swojej stronie internetowej poinformował, że 7 marca 2018 roku złożył rezygnację z członkostwa w partii i funkcji w niej zajmowanych. Jak tłumaczy, decyzja była podyktowana względami osobistymi, ponieważ jego nazwisko pojawiało się kontekście afery we wrocławskim PCK. Zaznaczył, że czuje się niewinny jednak "dla dobra imienia i partii" podjął decyzję o rezygnacji.

Przypomnijmy, że w lutym aresztowany na trzy miesiące został Jerzy G., radny sejmiku dolnośląskiego. Jest podejrzany o wyłudzenie około 1 mln zł z Polskiego Czerwonego Krzyża. Proceder wyłudzeń miał się zacząć jeszcze w 2015 roku. Niewykluczone, że z przywłaszczonych pieniędzy była finansowana kampania wyborcza PiS-u do Sejmu.

Przed zdobyciem mandatu poselskiego Piotr Babiarz zasiadał w zarządzie wrocławskiego PCK. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.