PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotr Ćwik, nowy wojewoda Małopolski, będzie miał tylko jednego zastępcę

  • PAP/MIW    5 czerwca 2017 - 15:58
Piotr Ćwik, nowy wojewoda Małopolski, będzie miał tylko jednego zastępcę
Nowy wojewoda Małopolski Piotr Ćwik (z lewej) i jego zastępca Józef Gawron. (fot. mat. UW Małopolski)

Małopolski Urząd Wojewódzki będzie realizował zadania rządowe, nie będzie rewolucji – poinformował nowy wojewoda Małopolski Piotr Ćwik. Jedną z pierwszych zmian w urzędzie jest ograniczenie liczby wicewojewodów z dwóch do jednego.
• Nowy wojewoda Małopolski zapowiada ograniczenie ograniczenie liczby wicewojewodów z dwóch do jednego.

• Piotr Ćwik został powołany na wojewodę po rezygnacji z urzędu, z powodów zdrowotnych, Józefa Pilcha.

• Nowy wojewoda spotkał się już z dyrektorami poszczególnych działów urzędu, z delegacją z Panamy oraz z wójtem Łącka.

Powołany w ubiegły piątek (2.06) przez premier Beatę Szydło na stanowisko wojewody Małopolski Piotr Ćwik (dotychczasowy wicewojewoda) spotkał się w poniedziałek (5.06) z dziennikarzami. Jak podkreślił, zmiana na stanowisku wojewody nie zaburzy rytmu pracy urzędu.

Pytany o plany odpowiedział, że urząd realizuje zadania rządowe. Objęcie przez niego funkcji - dodał - na pewno będzie pociągało "jakieś decyzje", ale nie będą one "zapadać nagle i nie będzie rewolucji".

- Jeśli zmiany będą podejmowane, to będziecie państwo (dziennikarze) na bieżąco informowani - powiedział Ćwik.

Jeden wicewojewoda wystarczy?

Pierwszą zmianą w funkcjonowaniu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego po objęciu stanowiska przez Ćwika jest ograniczenie liczby wicewojewodów z dwóch do jednego. Wicewojewodą Małopolski pozostanie Józef Gawron, pełniący tę funkcję od półtora roku.

- Po rozmowie z panią premier ustalenia zapadły takie, że będzie wojewoda i wicewojewoda Małopolski. Musimy pamiętać, że rok poprzedni był bardzo szczególny, realizowaliśmy zadania związane z przygotowaniem i organizacją ŚDM. Administracja rządowa miał wiele do zrealizowania - mówił nowy wojewoda.

Jak wskazał, polski rząd ma wspólne priorytety i konsekwentnie je realizuje. Są to: rodzina, rozwój i bezpieczeństwo.

Ćwik sprawuje urząd od soboty 3 czerwca. W poniedziałek - jak mówił na spotkaniu z dziennikarzami - spotkał się już z dyrektorami poszczególnych działów urzędu, z delegacją z Panamy (która przyjechała zapoznać się z polskimi doświadczeniami w organizacji ŚDM) oraz z wójtem Łącka Piotr Ćwik został powołany na wojewodę po rezygnacji z urzędu, z powodów zdrowotnych, Józefa Pilcha(by rozmawiać o sprawach mniejszości romskiej, zamieszkującej osiedle w Maszkowicach w gminie Łącko).

Piotr Ćwik został powołany na wojewodę po rezygnacji z urzędu, z powodów zdrowotnych, Józefa Pilcha. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Pilch przebywa w szpitalu.

Ćwik pytany o to, czy nominacja go zaskoczyła, odpowiedział, że informacja o nominacji spadła na niego "jak grom z jasnego nieba".

Nauczyciel, radny, poseł, urzędnik

Piotr Ćwik urodził się w 1968 r. w Krakowie. Ukończył filozofię w Akademii Ignatianum w Krakowie. Jest też absolwentem studiów podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą oraz doradztwa europejskiego.

Ćwik był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie, a następnie (w latach 2000-2014) dyrektor Zespołu Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie. W latach 1994-2014 był radnym. W trakcie pracy samorządowej pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Komisji Edukacji w Radzie Miejskiej w Skawinie i przewodniczącego Komisji Edukacji Publicznej w radzie powiatu krakowskiego.

Był posłem VII kadencji. W Sejmie pracował w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Komisji Nadzwyczajnej do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji. W grudniu 2015 r. objął stanowisko drugiego (obok Józefa Gawrona) wicewojewody małopolskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.