PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotr Duda: Członkowie „S” powinni kandydować w wyborach samorządowych

  • PAP/JS    5 kwietnia 2017 - 14:19
Piotr Duda: Członkowie „S” powinni kandydować w wyborach samorządowych
Piotr Duda (Fot. PTWP / Michał Oleksy)

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda powiedział, że związkowcy powinni kandydować w najbliższych wyborach samorządowych. Według niego nie jest ważne, z jakich list będą startować, warto, by aktywnie uczestniczyli w tych wyborach.
Piotr Duda pytany, czy władze "Solidarności" zamierzają przedstawić wytyczne dla związkowców dotyczące zasad ich kandydowania w wyborach samorządowych. Szef "S" odpowiedział, że być może zostaną wypracowane jakieś sugestie, ale nic nie jest przesądzone, łącznie z możliwością wystawienia własnych list wyborczych.

"Nawet brak decyzji będzie zielonym światłem do bycia radnym i angażowania się w wybory samorządowe, bo to jest dla nas, dla związku zawodowego Solidarność podstawa" - powiedział przewodniczący.

Według niego dla związkowców najważniejsze są wybory samorządowe, bo one decydują o "naszych małych ojczyznach". "Będę namawiał związkowców, żeby stawali (do wyborów -red) obojętnie z jakiej listy, bo to jest zaangażowanie w sprawy społeczne" - podkreślił.

"Z poziomu gminy, powiatu, województwa można bardzo wiele uzyskać, jeśli chodzi o poprawę swojego regionu i funkcjonowanie zakładów pracy" - dodał Duda.

Poinformował, że we wtorek (4 kwietnia) szefowie regionów "S" wstępnie rozmawiali w Kielcach na temat wyborów samorządowych. Być może - zaznaczył - na kolejnym takim spotkaniu zapadną bardziej konkretne decyzje dotyczące zasad kandydowania członków związku. "Każda sytuacja i każda opcja musi być brana pod uwagę (...). Jedno wiem, że w samorządach nie może nas zabraknąć" - podkreślił Piotr Duda.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Wstyd i Hańba!, 2017-04-05 17:46:16

    Mogą kandydować "S" (sowieci) jak PiS czy złodziejska klika komunistyczna PSL, pytanie kto kolejny raz tych szmatławców wybierze? Najcięższego kalibru zorganizowana grupa przestępczą, powodzenia.
  • Rebus, 2017-04-05 14:41:58

    No i kiedy ich już wybiorą będą mieli dylemat. wypadało by się wtedy zrzec funkcji w związku aby nie drażnić CBA.